Podwójne spojrzenie z Dual Camera

Jesteś fanem selfie i fotek z aparatu czy lustrzanki? Każde z nich ma swoje zalety, ale właśnie powstał aparat, który je łączy. Oto Dual Camera.

Data publikacji: 29.06.2017

Mimo że coraz częściej możemy spotkać niezwykle dopracowane zdjęcia robione telefonem, to większość profesjonalistów nadal stawia na lustrzanki. Te aparaty dają ogromne możliwości i pozwalają na zabawę optyką, co dla osób nieco bardziej zainteresowanych fotografią jest na wagę złota. Z drugiej strony lustrzanki są drogie oraz ciężkie – szczególnie jeśli stawiamy na opcję z kilkoma różnymi obiektywami w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Z kolei aparat w telefonie, który jest lekki i poręczny, może oferować za mało dla pasjonata fotografii. Złotym środkiem może okazać się aparat stworzony przez projektanta, Jordana Sterankę.

Dual Camera to prosty w obsłudze aparat, który posiada dwa obiektywy: 24 mm do krajobrazów oraz portretowy o stałej ogniskowej 50 mm. Nie są to jednak obiektywy zewnętrzne, ale zamontowane w aparacie, bowiem dzieło od Steranki to aparat fotograficzny z wmontowanymi dwoma obiektywami. Wystarczy tylko przekręcić owal, na którym są zamocowane szkła, by szybko przełączać się między nimi. Autor chciał stworzyć narzędzie dla amatorów fotografii, które będzie lekkie, przenośne, ale jednocześnie maksymalnie wszechstronne. Dlatego zdjęcia z Dual Camera można od razu wydrukować na zasadzie znanej z Polaroidów. Jednak w przeciwieństwie do nich, Dual Camera zapewnia o wiele więcej możliwości niż tylko ustawienie typu oświetlenia i pstrykanie.

Ponadto zrobione fotografie można rzecz jasna zapisywać na później jak w zwykłym aparacie. W przypadku aparatu od Steranki mamy więc wybór pomiędzy fizyczną formą zdjęcia, a jej cyfrową wersją. Dual Camera łączy się także ze smartfonami, dzięki czemu zrobione nią zdjęcia, można bezpośrednio przesyłać do swoich kanałów na social media. Mimo tylu możliwości, obsługa aparatu jest prosta – wyposażono go bowiem w ekran dotykowy i jedynie cztery przyciski, które pozwalają w całości wykorzystać jego potencjał. Chodziło o to, by stworzyć gadżet, który nie wymaga dogłębnej znajomości dziesiątek funkcji i ustawień, jak to bywa w przypadku lustrzanek. Pomysł na Dual Camera brzmi świetnie, jednak na razie pozostaje jedynie konceptem projektanta – chyba, że kreatywny projekt i piękna komunikacja wizualna zachęcą potencjalnych inwestorów.

 

Źródło: DesignBoom / Behance

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.