Podróż z książką w tle

Czytelnictwo w Polsce spada, ale na szczęście zawsze znajdą się mole książkowe, które docenią słowo pisane – dla nich stworzono projekt Book and Bed

Data publikacji: 22.02.2017

Mniej niż połowa Polaków sięga raz w roku po książkę. To bardzo przygnębiająca statystyka, na szczęście jednak pozostała cześć społeczeństwa nie ma nic przeciwko czytaniu. I bardzo dobrze, bo ma ono wiele zalet. To idealny trening dla naszego mózgu, dobra książka potrafi bowiem rozruszać szare komórki, poszerzyć słownictwo i być nieocenionym źródłem wiedzy. W dodatku książki pomagają złagodzić stres i ułatwiają zasypianie. To idealny relaks przed snem oraz sposób na zabicie nudy w podróży. Właśnie dla moli książkowych, którzy lubią podróżować powstała sieć Book and Bed.

To hotel, który ma nietypowe podejście do pokojów – zamiast tradycyjnych apartamentów, możemy wykupić łóżko wciśnięte między półki z książkami. To prawdziwy raj dla wielbicieli wieczornego czytania! Book and Bed ma oddziały w Tokio w dzielnicy Ikebukuro i Kyoto. Zaprojektowany został przez Makoto Tanijiriego i Ai Yoshidę z Suppose Design Office. Całość zaaranżowano tak, by hostel wyglądał na wyjątkowo przytulną księgarnię, w której chce się ukryć na długie godziny z książką w ręku, wtulonym w wygodną kanapę. Do standardowego wystroju księgarni dodano więc łóżka, puchate poduszki i nastrojowe oświetlenie oraz zachęcające do odpoczynku zakamarki. Efekt jest niezwykle kuszący.

Na półkach w Book and Bed zmieści się do 5000 tysięcy książek – dostępne są zarówno japońskie, jak i angielskojęzyczne wersje. Book and Bed to typowy hostel dla podróżników – nie może równać się z wygodami Ritza, ale jest tani i przyjemny. W ofercie hotel w Tokio ma 52 łóżka w dwóch wersjach: standardowej i comfort, które różnią się wielkością, natomiast ten w Kyoto posiada jedynie 20 łóżek, ale jest opcja wybrania wersji z widokiem na pobliską rzekę. Łóżka umieszczone są za półkami z książkami lub w przypadku Tokio, także w nieco tańszych minipokoikach zwanych „Bunk”. Do tego hotel posiada wspólne, ale wygodne i ładne łazienki oraz darmowe Wi-Fi dla gości. Cena za noc w zależności od wybranej opcji wynosi od 32 do 50 dolarów. Mimo że dostęp do łóżek nie jest możliwy za dnia, to amatorów odpoczynku w księgarni nie brakuje.

 


Źródło: Book an Bed / BoredPanda

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.