Podręczny stylista – Echo Look

Delikatna i romantyczna? A może zadziorna, w rockowym stylu? Wybór idealnej stylizacji to tylko z pozoru prosta sprawa. Echo Look pomoże!

Data publikacji: 11.05.2017

Do wyjścia zostało pół godziny, a wy nadal stoicie niezdecydowani przed otwartą szafą, przeszukując nerwowo półki i wieszaki – kto z was nie zna tego dylematu? Wybranie idealnego zestawu na ważne wyjście może być kłopotliwe. Niektórzy z nas proszą o radę przyjaciół lub ukochanych, ale nie zawsze są oni skłonni do dyskusji modowych. Jeszcze rzadziej zdarzają się szczere opinie i słowa potrzebnej czasem krytyki. Czy jesteśmy zatem skazani liczyć tylko na siebie?

Kto z nas nie marzy czasem o podręcznym styliście, zawsze gotowym do udzielenia szybkiej porady? Dla niektórych taki asystent byłby na wagę złota. Jest jednak dużo tańsza opcja. Echo Look to kamera, która przeanalizuje waszą garderobę i doradzi który zestaw wybrać – i to za jedyne 200 dolarów. Gadżet to najnowsza propozycja od Amazona, który już wcześniej wprowadził Alexę, czyli system zarządzania inteligentnym domem. Rozszerzeniem do tego futurystycznego gadżetu jest właśnie Echo Look. Kamerka jest sterowana głosem, a sztuczna inteligencja pozwala jej na analizę naszej szafy oraz wyglądu. Wystarczy, że zrobimy za jej pomocą zdjęcie lub nagramy filmik, a już po chwili dowiemy się, co sądzi o niej cyfrowy stylista.

Kamera uruchamia się po zarejestrowaniu jednej z przypisanych komend, dzięki czemu możemy sterować nią w trakcie przebierania. Później można także przeglądać każdy z wykonanych przez nią portretów z osobna lub w specjalnym widoku porównywania. Jeśli porównamy dwa zestawy ubrań i zapytamy o ich ocenę Echo Look, gadżet wskaże, który z nich jest dla nas korzystniejszy. Oprogramowanie analizuje m.in. takie elementy jak kolorystyka, krój, a nawet ostatnie trendy. Przy okazji, poza asystą w doborze ubrań, otrzymujemy też prywatnego fotografa. Z jednej strony takie wykorzystanie technologii brzmi naprawdę intrygująco, jednak w mediach w związku z zapowiedzią Echo Look, pojawiły się pytania o przechowywanie danych i prywatność w sieci. Amazon zapewnia, że kamera nie będzie rejestrowała obrazów, jeśli sami jej nie uruchomimy, jednak z drugiej strony korporacja nie ukrywa, że przesłane do nich zdjęcia będą przechowywane w ich bazach danych. Dla niektórych może to być zbyt wysoka cena za porady modowe, jednak trzeba przyznać, że sam pomysł na rozszerzenie możliwości Alexy o Echo Look jest bardzo ciekawy.

 

Źródło: Business Insider / Petapixel

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.