/hamag/assets/xo-cards-slajder-jpg-9195.jpeg

XO Cards, pocztówka pełna wspomnień

Przesyłanie pocztówek z podróży dla wielu z nas wciąż ma swój urok. Malownicze pejzaże i lokalne specjały to jednak nie wszystko, co możesz wysłać pocztą. Stąd pomysł na XO Cards.

Data publikacji: 27.04.2017

Kiedy jesteśmy na wakacjach, poza błogim relaksem zajmujemy się kupowaniem pamiątek, zwiedzaniem, a przede wszystkim pstrykaniem fotek i kręceniem filmików. Dzięki temu wspomnienia letnich wojaży zostają z nami na dłużej i gdy przychodzi zima, możemy wspomnieć gorące dni, szumiące morze i leżenie pod palmami. Niektórzy z nas, tymi ciepłymi wrażeniami dzielą się z najbliższymi, wysyłając im pocztówki z podróży. To nieco zapomniany, choć bardzo miły gest, który może wkrótce przeżyć swój renesans dzięki XO Cards.

Piękny widok lub lokalna ciekawostka oraz naprędce skreślone zdania. Tak zazwyczaj wyglądają nasze kartki, które wysyłamy z wakacji. I chociaż z pewnością osoba, która je otrzymuje ucieszy się z takiej niespodzianki, to jest lepszy sposób, by połączyć urok pocztówki z przekazywaniem wrażeń z letnich wojaży na zupełnie innym poziomie. Wystarczy do tradycyjnych kartek dodać rzeczywistość rozszerzoną – i tyczy się to nie tylko pozdrowień z wakacji, ale także zaproszeń na ślub, urodzinowych życzeń czy innych okazji do świętowania.

Aplikacja XO Cards pozwala na wysłanie pocztą tradycyjnej kartki, która pozwoli innym odtworzyć filmik – z życzeniami, najważniejszymi momentami naszego życia, pięknymi wspomnieniami. Samo wysłanie kartki jest wyjątkowo proste – wystarczy wybrać jeden z obrazków z bazy XO lub dodać własne zdjęcie, nagrać swoje przesłanie, podać adres adresata i kliknąć wyślij. Kiedy kartka z nadrukowanym specjalnym kodem trafi na wskazany adres, wystarczy że odbiorca poprzez aplikację zeskanuje go, a na komórce wyświetli mu się nagrana wiadomość – filmik jest wyświetlany z tyłu kartki. To niemal tak, jakbyśmy osobiście przekazali mu informacje, nowiny lub pozdrowienia. Niestety aplikacja ma w tej chwili ograniczenia – wysyłanie kartek może odbywać się jedynie przez produkty Apple, chociaż same filmiki odtworzą także posiadacze telefonów z Androidem. Wysłanie kartki kosztuje 2 dolary, a sama aplikacja jest do pobrania za darmo na Apple Store. Podoba się wam pomysł na łączenie oldschool'u z rozszerzoną rzeczywistością? Bo nam bardzo!

 

Źródło: XO Cards / Tech Insider

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.