/hamag/assets/pociag-slajder-jpg-9274.jpeg

Pociąg do coworkingu

Coworking ma coraz więcej zwolenników – to dlatego, że umożliwia elastyczną pracę w inspirującym gronie. Taki sposób działania to gwarancja dobrych efektów. Ostatnio spodobał nam się projekt IDEA Hub Express.

Data publikacji: 08.05.2017

Żyjemy w coraz większym biegu, a wartość naszego czasu jest coraz większa. W dzisiejszych czasach trudno jest zwolnić i oderwać się od obowiązków służbowych, szczególnie, że większość z nas jest non-stop online. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że korzystamy z każdej chwili na to, by nadgonić obowiązki służbowe oraz zadbać o personal branding i swoją karierę. Sprawdzanie maili w tramwaju czy pisanie raportów w podróży to coraz częstsza praktyka. Jeśli i wam zdarza się czasem pracować w pociągu, mamy dla was dobrą wiadomość – w PKP Intercity powstała wyjątkowo kreatywna i inspirująca przestrzeń dla pracoholików.

IDEA Hub Express to specjalny wagon, w którym znajduje się w pełni funkcjonalne biuro coworkingowe. Podróżni jadący na wybranych trasach PKP Intercity będą mieli okazję, by podczas podróży skorzystać z jego dobrodziejstw, popracować lub postawić na networking i ciekawe kontakty biznesowe. Inicjatywa powstała dzięki kooperacji PKP Intercity oraz Idea Banku. W coworkingowym wagonie znajdziemy m.in. stoły, biurka i krzesła, monitor do wyświetlania prezentacji, skaner oraz drukarkę, ładowarki do telefonów i urządzeń elektronicznych, prasę, a także, nie mniej ważny dla procesu twórczego, ekspres do kawy. Z tych wygód skorzystać będą mogli wszyscy pasażerowie, którzy kupili bilet na pociąg w którym znajduje się IDEA Hub, chociaż w przypadku braku miejsc, pierwszeństwo będą mieli klienci Idea Banku. W kwietniu z nietypowej przestrzeni coworkingowej skorzystać mogli podróżni na trasie pomiędzy Warszawą a Poznaniem, natomiast w maju będzie to Warszawa – Wrocław – Warszawa, w czerwcu natomiast Idea Hub zawita aż do Krakowa.

– Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach. Ponieważ zawsze staramy się być tam, gdzie są przedsiębiorcy, od dziś będziemy towarzyszyć im także w podróży. Dzięki współpracy z PKP Intercity, stworzyliśmy pierwsze mobilne biuro Idea Hub Express, dając pasażerom możliwość lepszego wykorzystania czasu spędzanego w podróży – Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku tłumaczy skąd wziął się pomysł na coworking w pociągu. Musimy przyznać, że pomysł jest wyjątkowo sympatyczny – liczymy na wprowadzenie Idea Hub na nowych trasach i to na stałe!

 

Źródło: PKP Intercity / F5

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.