/hamag/assets/pizza-slajd-jpg-9852.jpeg

Pizza od Apple

Technologia pomaga nam w bardzo wielu dziedzinach – dzięki niej jesteśmy zdrowi, bezpieczniejsi, bardziej eko. Ale może też użyteczna w mniej wzniosłych kwestiach.

Data publikacji: 09.06.2017

Idealna pizza? Świeża, z chrupiącymi brzegami i wspaniałym sosem. Reszta to kwestia gustu: można wybrać klasykę jak margherita lub hawajska, można też bardziej zaszaleć z dodatkami i zdecydować się na kapary, kurki lub owoce morza. Swoich zwolenników ma zarówno tradycyjna włoska wersja na cienkim cieście lub jej puszysta, amerykańska kuzynka. Jedno jest pewne – pizza to jeden z tych przysmaków, który nigdy nie wyjdzie z mody. Zjeść ją można niemal wszędzie, a jej amatorów nie brakuje. Także Apple ostatnio wykazało się do niej szczególnym zamiłowaniem.

Apple zaangażowane jest w wiele innowacyjnych projektów – ostatnio mogliście przeczytać u nas m.in. o Projekcie Titan zainicjowanym przez korporację. Jednak nie tylko to przedsięwzięcie trzymane jest w tajemnicy. Ich najnowszy kampus w Cupertino także ma swoje sekrety. Na szczęście w tym przypadku dziennikarze mają czasem do nich dostęp, dlatego przy okazji ostatniej prezentacji kampusu mogli dowiedzieć się, że Apple stworzyło i opatentowało specjalne... pudełka na pizzę. I chociaż to zupełnie inny produkt, niż te do których przyzwyczaiła nas marka, to i on z pewnością zyska rzeszę miłośników, szczególnie wśród łasuchów. Pudełko wymyślone przez brand z jabłkiem sprawia, że pizza nie wilgotnieje z czasem i zachowuje chrupkość, nawet jeżeli zdecydujemy się zostawić ją do późniejszej konsumpcji. Zazwyczaj w takich przypadkach nawet najbardziej apetyczny kawałek staje się gumowaty – pudełko od Apple sprawia, że pizza nawet po kilku godzinach jest równie świeża jak wcześniej. Tajemnica tkwi w specjalnych wywietrznikach, które zapobiegają gromadzeniu się wilgoci.

– Odprowadzenie pary ze spodu pizzy zapobiega zatrzymaniu się wilgoci pomiędzy pizzą i spodem pudełka, dzięki czemu pizza nie absorbuje pary i nie staje się rozmokła – tłumaczą specjaliści odpowiedzialni za patent. Przy jego tworzeniu działał m.in. guru żywieniowy marki, Francesco Longoni. Jak widać korporacja dba o to, by jej zespół miał jak najbardziej komfortowe warunki – nawet jeśli idzie tylko o chrupkość pizzy. Ciekawe czy Apple wprowadzi swój wynalazek do regularnej sprzedaży. Pizza w iStore? Jesteśmy na tak!

 

 

Źródło: Business Insider

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.