/hamag/assets/little-house-slider-jpg-1426.jpeg

Pasywne domki z widokiem na ocean

Little House on the Ferry to ekologiczny i ergonomiczny kompleks położony w Vinalhaven u wybrzeży Maine.

Data publikacji: 07.02.2016

Projekt studia GO Logic powstał dla miłośników eco-designu i kontaktu z naturą. Właściciele mieszkają głównie w Austrii. Lato i wczesną jesień spędzają na wyspie. Architektura domków oparta jest na systemie CLT (cross laminated timber) czyli drewnianych paneli laminowanych krzyżowo. To stosunkowo nowy materiał konstrukcyjny posiadający bardzo dobre właściwości cieplne. Jest również wytrzymały na trudne warunki atmosferyczne panujące na wybrzeżu jak: silny wiatr, słona woda, duża ekspozycja na słońce. Little House on the Ferry składa się z trzech części – salonu z jadalnią i dwóch sypialni.

Małe domkiMinimalistyczne wnętrza urządzone są ze smakiem. W środku znajdziemy wszelkie wygody letniej rezydencji.

Połączone są ze sobą drewnianym molo. Główny obiekt ogrzewany jest kominkiem, pozostałe posiadają ogrzewanie elektryczne. Wszystkie wyposażono w przyłącza wod-kan. System minidomków wyróżniają nie tylko dobre parametry izolacyjne, ale też przepiękne widoki. Przesuwane drzwi szklane, które spełniają funkcję wentylacyjną, oferują rozległą panoramę na zalesione urwisko i ocean. Drewniane okiennice chronią przed bezpośrednim słońcem i zabezpieczają kompleks w okresie zimowym.

Małe domkiSurowy krajobraz skalistego wybrzeża Maine zapewnia malownicze widoki.

Źródło: archdaily.com

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.