/hamag/assets/parkis-slajder-1-jpg-6776.jpeg

Parkuj w pionie

Przechowywanie roweru może być problematyczne. W ciasnych blokach i kamienicach każdy skrawek miejsca jest na wagę złota, a rower gdzieś zaparkować trzeba.

Data publikacji: 19.12.2016

Istnieje wiele sposobów na przechowywanie roweru: specjalne systemy haków na ścianach potrafią zaoszczędzić sporo przestrzeni, jednak wymagają też sporej krzepy, by podnieść i zawiesić na nich rower. Z kolei tradycyjne stojaki mogą być problematyczne jeśli nie dysponujemy garażem lub ogrodem. Parkis w sprytny sposób rozwiązuje ten problem.

Balkon, piwnica, taras, korytarz – po wstawieniu tam roweru na inne rzeczy pozostaje niewiele miejsca. Jeśli zaś marzysz o piwnicznej spiżarni na przetwory lub klimatycznym tarasie, stoisz przed trudnym wyborem. Twórcy Parkis chcą go ułatwić. To specjalny system parkowania rowerów, który... stawia je w pionie. W ten sposób rower zajmuje o wiele mniej miejsca, które ty możesz wykorzystać na ciekawsze rzeczy. Korzystanie z Parkis zajmuje minimum 40% mniej przestrzeni niż tradycyjne metody. W dodatku ten sposób jest całkowicie bezpieczny dla roweru, nie istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że go uszkodzisz. Przy tym jest to także rozwiązanie całkiem atrakcyjne wizualnie: eleganckie, proste, pasujące do różnych wnętrz i pomieszczeń. Do wyboru są dwa modele: standardowy żółty oraz wersja luksusowa z metalicznymi elementami. Parkis można łączyć ze sobą w specjalnych systemach, które pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca – doskonale nadają się one do przestrzeni biurowej czy miasta.

Opracowanie go w taki sposób, by był prosty w obsłudze i estetyczny, zajęło dwa lata, jednak cel został osiągnięty. Wystarczy podjechać rowerem do Parkis, wprowadzić przednie koło do uchwytu i lekko popchnąć, by zaparkować go w pionie. Nie potrzeba do tego dużej siły, więc mogą z niego korzystać także kobiety oraz dzieci. Co istotne, Parkis nie wymaga podłączenia do prądu – całe urządzenie oparte jest o prostą mechanikę, dzięki czemu nie musisz martwić się o zwarcia i awarie. Projekt z łatwością zdobył niezbędne fundusze na platformie Kickstarter – ponad 65 tysięcy euro z dwunastu niezbędnych. W tej chwili standardowy Parkis kosztuje na platformie 239 euro, natomiast gdy trafi do regularnej sprzedaży koszt wzrośnie 359 euro.


Źródło: Parkis / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.