ORII – Smartfon w małym palcu

Smartfony ułatwiają nam życie, trudno jednak nazwać je poręcznymi. Coraz większe gabaryty usprawniają korzystanie z nich, ale jak zmieścić je do kieszeni? Znacie ORII?

Data publikacji: 22.08.2017

Chociaż telefony są stanowczo bardziej kompatybilne niż tablet, to mogą stanowić wyzwanie dla ciasnych kieszeni dżinsów czy małych, ozdobnych torebek. Z drugiej strony mały wyświetlacz powodowałby wiele problemów z użytkowaniem – wydaje się więc, że coraz większe smartfony to konieczność. Jednak nie dla każdego takie rozwiązanie jest wygodne i odpowiednie. Ci, którzy woleliby postawić na przyjaźniejszy kształt mogą zawsze zdecydować się na… ORII – inteligentny pierścionek.

Okazuje się, że wyświetlacz to zupełnie zbędny dodatek do telefonu. Przynajmniej w przypadku niezwykłego projektu studia Origami Labs – ORII smart ring, czyli pierścionek, który może zastąpić telefon. Niezwykły gadżet pozwala szybko dzwonić i obsługiwać smartfon na odległość. W dodatku przetłumaczy szybko obcojęzyczne wyrazy i pojęcia. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą mieć pod ręką telefonu lub korzystanie z niego jest dla nich utrudnione, np. w przypadku osób niedowidzących.

– Inspiracją był mój ojciec, który od dziecka miał problemy ze wzrokiem. Wynalazł on głosową, bazującą na tekście technologię, która miała za zadanie pomóc takim jak on. Był absolutnym pionierem w tej dziedzinie. ORII wykorzystuje tę samą technologię, która występuje w pomocach słuchowych opracowanych przez ojca – przewodzenie dźwięku za pomocą kości użytkownika bezpośrednio do ucha, co daje całkowitą niezależność od interakcji za pomocą ekranów – o ORII opowiada Kevin Johan Wong.

Jak to działa?

Pierścionek łączy się ze smarftonem, dzięki czemu pozwala na obsługę jego podstawowych funkcji bez konieczności sięgania po telefon. Gadżet został zaprojektowany w taki sposób, że jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Wysyłanie wiadomości czy odbieranie połączeń, nawet w gwarnych miejscach nie jest dla ORII problemem. Ciekawą pomocą jest także asystent, podobny do Siri znanej z produktów Apple. Design ORII nie jest skierowany wyłącznie dla kobiet, jak można pomyśleć w pierwszej chwili. Mimo że gadżet to biżuteria, to jego forma i wygląd są uniwersalne. ORII dostępny jest w monochromatycznych kolorach za około 100 dolarów.


 

Źródło: Label / Urdesignmag

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.