/hamag/assets/hitech-slajd-jpg-10459.jpeg

Okno hi-tech

Duże, przestronne, wpuszczające jak najwięcej światła do domu – niewiele więcej można oczekiwać od okien, prawda?

Data publikacji: 15.07.2017

Okna nie są zbyt interaktywnym elementem wystroju. Dobrze, jeśli zapewniają odpowiednią ilość światła i pozwalają na swobodne wietrzenie pomieszczenia, jednak raczej nie są one podziwiane ze względu na wyjątkową urodę lub dodatkowe funkcje. Z pewnością jednak zdarzyło wam się kiedyś zapatrzyć na to, co dzieje się za oknem. Dzięki wynalazkowi polskiej firmy, będziecie się skupiać raczej na tym, co widać na samym oknie. Firma Drutex wymyśliła bowiem okna w stylu smart.

Laptop, tablet, telewizor – według najnowszego konceptu rodem z Polski, to wszystko od teraz będzie mieścić się w... naszych oknach. Drutex, ogólnopolski producent okien, postanowił do swojej oferty dodać najnowsze technologie. Mimo że projekt jest na razie w fazie koncepcyjnej, ma spore szanse na zrealizowanie, a obietnice jakie składają specjaliści z Drutexu są naprawdę imponujące. Wzbogacając okno o funkcje znane z komputerów czy smartfonów, polskie przedsiębiorstwo może zupełnie zmienić sposób aranżacji przestrzeni roboczej i podejścia do inteligentnych mieszkań. W szybie ma zostać umieszczona matryca LCD, która pozwoli na interakcję z urządzeniami przenośnymi takimi jak smartfon czy laptop. A do tego okno połączy się z z wi-fi, a nawet dyskiem zewnętrznym. To oznacza możliwość wyświetlenia filmików z YouTube lub zdjęć z wakacji bezpośrednio na oknie. Może to znacząco uprzyjemnić niezbyt lubiane przez niektórych mycie okien.

– Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych – o projekcie opowiadają przedstawiciele Drutexu. Dzięki zastosowanym technologiom przewidują oni m.in. wirtualne żaluzje czy markizy, które pozwalałyby zarządzać zaciemnieniem pomieszczeń. Niestety na razie nie wiadomo jeszcze kiedy inteligentne okna pojawią się na rynku, jeśli jednak obietnice okażą się prawdą, to warto na nie czekać.

 

Źródło: Drutex

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.