/hamag/assets/roomba-slajder-1-jpg-6323.jpeg

Ogródkowa Roomba

Oto odkurzacz, który posprząta na grządkach.

Data publikacji: 24.11.2016

Czasy, kiedy sprzątanie oznaczało długie ślęczenie za sterami odkurzacza już dawno minęły. Na rynku jest mnóstwo ofert niewielkich, automatycznych odkurzaczy typu Roomba, które zajmą się porządkiem, kiedy ty umościsz się na kanapie z książką. To prawdziwe zbawienie każdej pani domu. Niestety, o ile twoje podłogi mogą dzięki technologii lśnić czystością, ogród to zupełnie inna sprawa. Walka o idealne grządki nie jest łatwa. Na szczęście w tej sprawie może pomóc Tertill.

To maleńki odkurzacz, który ma jedno zadanie: pielenie twojego ogrodu i dbanie o porządek na grządkach. Franklin Robotics, odpowiedzialne za słynną Roombę czy Scoobę, postanowiło rozszerzyć swoją ofertę i przenieść się z wnętrz do ogrodów i na podwórka. Tertill sprawi, że chwasty znikną z twojego ogrodu, a jedyny moment, w którym przypomnisz sobie o jego obecności nastąpi wtedy, kiedy trzeba będzie wymienić mu nożyce. Poza tym drobnym zabiegiem, robot nie wymaga niczyjej uwagi. Jest wodoodporny, wbudowano także w niego panele słoneczne, dzięki czemu może działać bez ładowania z gniazdka. Wpuszczony między grządki, usuwa wszelkie chwasty mające mniej niż 2,5 centymetra. W przypadku, kiedy twoje rośliny są mniejsze niż bezpieczna wysokość, możesz założyć wokół nich specjalną osłonę, która sprawi, że Tertill je ominie.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o ogródkach prywatnych, ale też rolnikach, którzy walkę z chwastami toczą na o wiele większą skalę. Tertill ma być dostosowany do wymagań i wyzwań, jakie postawi przed nim praca na całkiem sporej powierzchni. W tej chwili Franklin Robotics opracowuje m.in. specjalne oprogramowanie, które przy okazji wycinki chwastów ma zbierać informacje o stanie roślin oraz gleby, by zoptymalizować warunki do danej uprawy. Jeśli Tertill natknie się na zwierzę, uruchomi specjalny alarm, by przepłoszyć intruza. Dzięki zastosowaniu robota w pieleniu, możliwe ma stać się zminimalizowanie stosowania szkodliwych pestycydów i rozpowszechnienie świadomego i odpowiedzialnego rolnictwa. Robot do naszych ogrodów trafi już na wiosnę 2017. Jego koszt ma wynosić około 250 dolarów.


Źródło: Digital Trends

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.