/hamag/assets/braun-zarost-slider-jpg-6810.jpeg

Lepiej się ogolić!

Kobiety chcą spotkać pod jemiołą ogolonych facetów. Tak wynika z badania firmy Braun.

Data publikacji: 19.12.2016
Badanie przeprowadzone przez firmę Braun nie pozostawia złudzeń – kobiety wolą gładko ogolonych mężczyzn. Właśnie tak odpowiedziało 56 proc. respondentek. Wolisz zarost? W takim razie pamiętaj, by był zadbany – trzy na cztery przepytane kobiety odpowiadają, że jest to jedna z kluczowych cech wyglądu idealnego partnera.

Więcej niż połowa kobiet chciałaby, aby mężczyzna był gładko ogolony, ale nie pogardziłaby też facetem z zadbanym zarostem. Ten – ich zdaniem – wiele mówi o charakterze człowieka. Krótko i ładnie przystrzyżona broda może być oznaką, że jej posiadacz jest zaradny i pewny siebie. Tylko 3 kobiety na 100 są miłośniczkami pełnego, bujnego zarostu (à la drwal czy – bardziej na czasie – à la Mikołaj). 

A jeśli zarost, to jaki? Zdecydowanym faworytem wśród kobiet jest tzw. trzydniowy zarost (46 proc.). Przedstawicielki płci pięknej chciałyby też spotkać pod jemiołą „trendsettera” z kozią bródką, „niedzielnego rockmana” z zadziornym, ale krótkim zarostem oraz „artystę” ze średniej długości wąsikiem zaokrąglonym na końcach.

Modne zarosty w sezonie 2016/2017

W osiągnięciu doskonałego efektu na twarzy pomóc może trymer. Wybierając odpowiedni dla siebie model warto zwrócić uwagę na jego ergonomię i precyzję – model Braun BT 5070 pozwala na przykład uzyskać dokładność co do 0,5 mm. Jeżeli zaś chcemy spełnić życzenie większości kobiet i ogolić się na gładko, z pomocą przyjdzie golarka, taka jak braun Series 9 z trymerem pokrytym tytanem.

Badanie firmy Braun w liczbach:

  • 3% kobiet to miłośniczki pełnej brody
  • 20% kobiet uważa, że ich facetom już nic nie pomoże
  • 31% mężczyzn dodało w ciągu ostatnich 5 lat jakiś element pielęgnacji
  • 44% kobiet twierdzi, że zarost mówi wiele o charakterze
  • 45% kobiet twierdzi, że maszynka i strój mogą pomóc ich partnerom
  • 46% kobiet preferuje kilkudniowy zarost u mężczyzny
  • 56% kobiet to miłośniczki gładko ogolonego faceta
  • 75% kobiet przyznaje, że zadbany zarost jest obowiązkiem

Źródło: Braun

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.