/hamag/assets/pause-slajd-4-jpg-7335.jpeg

Odłącz się

Co byście zrobili, gdybyście w tej chwili stracili swój telefon komórkowy? Wpadlibyście w panikę? A może raczej chwila bez smartfona byłaby sposobem na reset po ciężkim dniu?

Data publikacji: 20.01.2017

Telefony komórkowe to stały element naszej codzienności. Są narzędziem pracy, źródłem informacji i inspiracji, dostarczają rozrywki, a nawet poprzez różnorodne aplikacje dbają o nasze zdrowie i kondycję. Jednak korzystanie ze smartfona może być uzależniające, a dla wielu osób spędzenie choćby godziny bez telefonu wydaje się niemożliwe. Czasem jednak warto, bo smartfony potrafią często odwrócić uwagę od rzeczy naprawdę ważnych.

Są takie momenty, kiedy powinniśmy schować nasz telefon głęboko do szuflady lub kieszeni, by nie przeszkadzał nam w przeżywaniu ważnych chwil. Chodzi nie tylko o takie podniosłe okazje jak ślub czy egzamin maturalny. Smartfon powinien schodzić na dalszy plan zawsze kiedy spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, by w pełni móc docenić ich towarzystwo i cieszyć się chwilą oraz nie przegapić momentów, które warto zachować na dłużej. Dla tych, którym oderwanie od ekranu przychodzi z trudem, powstał Pause Box, pudełko, które blokuje sygnał telefoniczny oraz wi-fi i pozwala naprawdę być offline. Yuval Lazi, współtwórca gadżetu, po raz pierwszy zauważył zapotrzebowanie na podobne urządzenie, jedząc kolację z rodziną. On i jego żona tak bardzo byli pochłonięci tym, co dzieje się na ekranach ich telefonów, że nie zwracali uwagi na nic, co dzieje się wokół.

W pewnym momencie ich syn krzyknął, by w końcu odłożyli komórki. Wtedy Lazi zdał sobie sprawę, jak wiele jego czasu pochłania telefon, a rozmowy na ten temat z przyjaciółmi i znajomymi tylko potwierdziły jego obserwacje. Lazi widząc potrzebę odłączenia się od telefonu, wraz z trzema innymi osobami zaprojektował Pause Box. Korzystanie z niego jest niezwykle proste. Wystarczy włożyć do środka telefon, zamknąć pudełko i cieszyć się towarzystwem innych bez niepotrzebnego rozproszenia. Pause Box jest bowiem wykonane ze specjalnych materiałów, które blokują sygnał telefoniczny oraz wi-fi. Poza pudełkiem, twórcy zaprojektowali też specjalne karty „Just Share”, które w łatwy sposób pozwolą zacząć konwersację z rodziną i znajomymi. Cena Pause Box zaczyna się od 60 dolarów, natomiast za zestaw z kartami zapłacimy około 80 dolarów.

Źródło: Digital tredns / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.