/hamag/assets/dyson-cinetic-big-ball-slider-jpg-3824.jpeg

Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball – nie do przewrócenia

Cinetic Big Ball to kwintesencja wygodnego odkurzacza.

Data publikacji: 01.08.2016
Manewrowanie odkurzaczem, szczególnie w dużych i niekoniecznie pustych pomieszczeniach, potrafi porządnie irytować. Jeden z czołowych producentów tych urządzeń – Dyson – opracował jednak rewolucyjną technologię, dzięki której współpraca między domownikami a sprzętem przebiega niezwykle pozytywnie.

Technologia Dyson Ball to rozwiązanie polegające na tym, że wszystkie podzespoły odkurzacza zostają zamknięte w dużej kuli, stanowiącej podstawę jego konstrukcji. Dzięki temu, obroty w miejscu nie stanowią dla niego żadnego problemu, a manewrowanie nim jest w pełni przyjemne. Co więcej, nawet jeśli jakimś cudem odkurzacz się przewróci, automatycznie powróci on do pozycji pionowej. Jak to możliwe? Sekret tkwi w tym, że najcięższe komponenty znajdują się najniżej, a grawitacja robi swoje.

Prace nad technologią Ball trwały przeszło 2,5 roku. Ponad 50 inżynierów stworzyło w tym czasie więcej niż tysiąc prototypów, aby ostatecznie wybrać ten najlepszy. Został on następnie wykorzystany do wyprodukowania Dyson Cinetic Big Ball – jedynego odkurzacza, którego nie da się na dobre przewrócić. Manewrowanie uprzyjemnia także przegubowy uchwyt rury teleskopowej z możliwością obrotu o 360 stopni oraz wydłużenie samej rury do 125 centymetrów.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball

Firma Dyson twierdzi, że jej odkurzacz Cinetic Big Ball to sposób na rozwiązanie wszystkich problemów, jakie użytkownicy mają z takimi urządzeniami. Ułatwienie manewrowania to tylko jeden z przykładów. Kolejnymi są: brak utraty siły ssania podczas pracy oraz brak filtrów i worków – niczego nie trzeba myć ani wymieniać. 

Nowo opracowany system higienicznego opróżniania pojemnika zapewnia maksymalny komfort. Jak to działa? Podczas opróżniania silikonowy kołnierz przesuwa się w dół osłony, wypychając nawet najtrudniejszy do usunięcia brud i kurz. Człowiek nie musi dzięki temu mieć żadnego kontaktu z nieczystościami.

Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball

Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball to także duża moc oraz technologia Cinetic, która dba o prawidłowe działanie urządzenia (to jest brak zatkań czy osłabiania wydajności w wyniku eksploatacji). 

Źródło: DysonSprawdź ceny

Zobacz także

Odkurzacze / #Artykuł

h-jet90-icon-jpg-13197

Duża moc, wygoda i higiena – odkurzacz Samsung Jet™ 90 spełnia wszystkie wymogi

Przyglądamy się modelowi Samsung Jet™ 90 i… wygląda na to, że spełnia wszystkie wymogi charakteryzujące dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze / #News

hoover-box-jpg-13172

Czysta przyjemność, przyjemna czystość

Jeden sprzęt, który zaprowadzi w twoim domu przyjemną czystość i zamieni wiosenne porządki w czystą przyjemność. Taką obietnicę zdaje się składać producent odkurzacza Hoover H-Free 500 Hydro Plus.

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.