Odkurz sobie psa z BarkBath

Jesień to nie tylko kasztany i piękne, kolorowe liście. Każdy właściciel psiaka wie, że to też pora ciągłego wycierania łap i mokra, ubłocona sierść u pupila. Stąd pomysł na BarkBath!

Data publikacji: 22.11.2017

Jesień i zima to dla właścicieli psiaków niezbyt miły okres. Nie dość, że pogoda i szybko zapadający zmrok nie zachęcają do długich spacerów po okolicy, to jeszcze słota i deszcz sprawiają, że każde, nawet najkrótsze wyjście z psiakiem na dwór kończy się długim i mozolnym wycieraniem psich łap, a często nawet kąpielą. Taki obrót spraw jest niezbyt przyjemny zarówno dla właścicieli, jak i samych zwierzaków – rzadko który pies lubi częste mycie. Znana marka odkurzaczy znalazła na to sposób i stworzyła miniodkurzacz dla zwierzaków, który jest idealną alternatywą dla szorowania w wannie.

BarkBath to urządzenie, które pozwala wypucować pupila w dowolnym miejscu – gadżet to w zasadzie sposób na mobilną kąpiel, którą możecie mieć zawsze przy sobie. W przeciwieństwie do tradycyjnego szorowania w wannie lub pod prysznicem, BarkBath jest wygodniejsze i przyjemniejsze zarówno dla psa jak i jego opiekuna. W dodatku nie powoduje dodatkowego bałaganu, jaki zwykle towarzyszy kąpieli zwierzaka i znacząco skraca czas, niezbędny, by futro pupila znów lśniło czystością. Gadżet jest też bardziej przyjazny środowisku, gdyż wymaga o wiele mniej wody niż prysznic czy wanna. BarkBath wygląda jak niewielki odkurzacz i na swój sposób faktycznie nim jest – specjalne końcówki pozwalają dotrzeć wodzie i szamponowi w każde zakamarki futra, jednocześnie zbierając z sierści błoto i piach, niczym tradycyjny odkurzacz.

Ssanie BarkBath jest jednak na tyle lekkie, by nie powodować u psa bólu czy dyskomfortu, a przy tym pozwala dokładnie oczyścić skórę oraz sierść, nawet u długowłosych zwierząt. W zestawie znajduje się także specjalnie opracowany szampon, który odżywia futro, a przy okazji lekko pachnie morwą. Nasadkę do kąpieli można dostosować do typu sierści i potrzeb pupila, tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty. Za pomysł odpowiada marka BISSEL, która jest znana ze swoich odkurzaczy i sprzętu do sprzątania. Badania nad BarkBath trwały aż dwa lata, jednak jak podkreśla zespół BISSEL, było to niezbędne, by stworzyć bezpieczny i łatwy w użytkowaniu produkt. Mimo to, pomysłodawcy zdają sobie sprawę z faktu, że psiaki, które boją się odkurzaczy, mogą nie być zadowolone z kąpieli za pomocą BarkBath, szczególnie, że gadżet wydaje dźwięk, łudząco podobny do szumu odkurzacza. Jeśli jednak wasz zwierzak jest nieustraszony, to za jedyne 150 dolarów, możecie zapomnieć o koszmarze tradycyjnych psich kąpieli.

 

Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.