Oderwij się od smartfona

Dzięki naklejce holenderskie studio zachęca do oderwania się od smartfona.

Data publikacji: 28.07.2016

Jadąc autobusem lub tramwajem, patrzysz za okno, czy raczej z pochyloną nad telefonem głową śledzisz Facebooka, Instagram i Snpachata? Coraz częściej wybieramy raczej to drugie, a szkoda, bo świat nie ogranicza się jedynie do social mediów. Jednak holenderskie studio Head Made znalazło prosty i genialny sposób na ponowne zwrócenie naszych oczu na świat za oknem.

Patentem na przestawienie się ze smartfona na offline według Head Made jest... naklejka na szybie autobusu czy tramwaju. Naklejane potworki pojawiły się w amsterdamskich pojazdach sieci GVB, a pomysłodawcą inicjatywy jest projektant, Daniel Disselkoen. Stwierdził on, że chciałby w sprytny i prosty sposób zaangażować nudzących się pasażerów, tak by zamiast krążyć w social media i sieci, spojrzeli za okno. W ten sposób powstały „interaktywne” naklejki. Jedna, w formie uroczego stwora, przyklejana jest na szybę na wysokości oczu siedzącego pasażera. Druga, z zasadami gry, naklejana jest zaraz obok, na linii jego wzroku. Siadając pasażer od razu zwraca uwagę na instrukcje i pierwsze zdanie: „Spójrz w prawo – widzisz #GVBeestje?”. Następnie należy przymknąć jedno oko i rozpocząć zabawę.

Najprościej rzecz ujmując: w grze chodzi o to by patrząc na stworka i odpowiednio przekrzywiając głowę, „pożerać” głowy przechodniów na wzór kultowego Pacmana. Za każdą otrzymujemy punkty, które trzeba samemu liczyć, a Head Made zachęca, by punktacją dzielić się w social media z hashtagiem #GVBeestje. Jedna „rozgrywka” powinna trwać tyle, co podróż pomiędzy dwoma przystankami. Na instrukcji znaleźć można także różne poziomy trudności. Początkujący gracz powinien „złapać” 3 przechodniów, natomiast prawdziwy mistrz powyżej 12. W ten sposób zwykła podróż dosłownie staje się zabawą. To prawdziwa gra wpisująca się w trend rozszerzonej rzeczywistości, a do tego działa offline oraz się nie rozładowuje. Reakcje na niecodzienny projekt są pozytywne – gra angażuje zarówno starszych jak i najmłodszych pasażerów, a obserwowanie ich także jest doskonałą rozrywką. To także pokazuje tęsknotę do bardziej analogowych zabaw, bez potrzeby połączenia z siecią czy korzystania z ładowarek. Nostalgia za zabawą analogową to coraz wyraźniejszy trend, który z pewnością będzie wykorzystywany w wielu branżach.


Źródło: GVBeestje

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.