/hamag/assets/nvidia-shield-slider-jpg-10087.jpeg

Drugie życie telewizora

Przystawka NVIDIA Shield TV pozwala tchnąć nowe życie w telewizor i uczynić go bardziej użytecznym.

Data publikacji: 22.06.2017
Telewizory coraz częściej przegrywają w naszych domach batalię z innymi urządzeniami, takimi jak laptopy, tablety czy nawet smartfony. Czy nie mogą one jednak dostarczyć tego samego i to w jeszcze bardziej komfortowych warunkach? Mogą, dlatego też nie warto z nich rezygnować. Pełen potencjał telewizorów pomagają wykorzystać nowoczesne przystawki, takie jak NVIDIA Shield.

NVIDIA Shield TV rozmiarami przypomina standardowy router bezprzewodowy, ale możliwości tej przystawki do telewizora są znacznie większe. W rzeczywistości jest to sprzęt, który pozwala zamienić odbiornik TV w praktyczny komputer. Na liście jego funkcji znajdziemy przede wszystkim opcje multimedialne, na czele z obsługą aplikacji YouTube, Netflix i Google Play Movies & TV do oglądania filmów i innych materiałów wideo oraz Spotify do słuchania muzyki. Bez problemu przejrzymy też zdjęcia.

Przystawka Nvidia Shield TV

Kolejną funkcją NVIDIA Shield TV jest możliwość grania w różne gry – zarówno dla najmłodszych, jak i doświadczonych graczy. Nie potrzebujemy ponadto żadnych płyt, wszystko odbywa się bowiem w chmurze. Całości dopełnia jeszcze obsługa komponentów inteligentnego domu – innymi słowy, możemy zarządzać swoim mieszkaniem z poziomu ekranu telewizora. Wystarczy kliknąć lub rzec słówko, by włączyć muzykę lub film, wyłączyć oświetlenie, wyregulować temperaturę czy podejrzeć wideo z monitoringu.

Przystawka Nvidia Shield TV

NVIDIA Shield TV jest zatem urządzeniem, które pozwala na dużym ekranie cieszyć się funkcjami multimedialnymi (i nie tylko), które do tej pory zarezerwowane były dla komputerów czy sprzętu mobilnego. Wybiega nawet poza to, oferując: możliwość kontrolowania, w jakie gry gra dziecko, sterowanie głosowe całym domowym systemem multimedialnym i wiele, wiele więcej. Lista obsługiwanych aplikacji i funkcji jest bardzo długa i – co warto podkreślić – dynamicznie wydłużana.

Źródło: Gamma PR

Zobacz także

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-vestel-box-jpg-13064

Pandemia wpłynęła też na sektor AGD. W jaki sposób?

Co pandemia zmieniła względem AGD i jaka jest kondycja tego sektora po tym bardzo trudnym roku? Spytaliśmy o to Andrzeja Krop – dyrektora zarządzającego Vestel Poland.

Sprzęt AGD / #Artykuł

h-ces-box-jpg-13019

Takiej szczoteczki jeszcze nie było, takiego głośnika też - nowości z CES 2021

Szczoteczka ze sztuczną inteligencją, suszarka chroniąca, a nie niszcząca włosy, robot sprzątający z funkcją mopa czy podwójna pralka. To tylko niektóre spośród najciekawszych nowości sprzętowych zaprezentowanych podczas targów CES 2021.

Sprzęt AGD / #News

h-candy-310-jpg-12605

Technologia uprzyjemni obowiązki - sprzęt z targów IFA 2019

Grupa Haier Europe pojawiła się na targach IFA 2019, aby zaprezentować swoje najnowsze urządzenia do domu. Wyposażyła je w rozwiązania, dzięki którym wykonywanie codziennych obowiązków ma być dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.