/hamag/assets/angel-slajder-1-jpg-7194.jpeg

Nowy hit barów: Angel Shot

Kiedy randka w barze przebiega nie tak jak powinna, czasami przydaje się dyskretna pomoc. Angel Shot może być sposobem na walkę z molestowaniem.

Data publikacji: 12.01.2017

Serwisy randkowe takie jak Tinder kwitną, a to, poza świetnymi okazjami dla randkowiczów, oznacza też mniej fortunne przypadki. Spotkania zaaranżowane przez sieć powodują, że łatwiej znaleźć się w podbramkowej sytuacji, kiedy książę z bajki okazuje się daleki od ideału. Pół biedy jeśli dotknie cię zawód miłosny, gorzej, kiedy pojawi się realne niebezpieczeństwo. Jeśli poczujesz się zagrożona, zamów Angel Shot.

Angel Shot to pomysł The Lincolnshire Rape Crisis z Wielkiej Brytanii, organizacji działającej na rzecz walki z przemocą wobec kobiet. Stworzyła ona plakat z instrukcją zamawiania Angel Shot i zachęciła lokalne puby i knajpy, by powiesiły go u siebie, przyłączając się do akcji #nomore. Spotkało się to z wyjątkowo pozytywną reakcją, a plakaty z Angel Shot pojawiły się w całej Wielkiej Brytanii, a także w innych krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Mimo nazwy przywodzącej na myśl drinka, Angel Shot nie zawiera w sobie procentów. Jeśli zamówisz w odpowiednim barze Angel Shot, barman zamiast kieliszka poda ci pomocną dłoń. Jest to bowiem tajny kod dla kobiet, które poczuły się zagrożone i potrzebują pomocy. Akcja ma przeciwdziałać molestowaniu i napaściom na tle seksualnym. Instrukcja dotycząca tego, jak działa Angel Shot powinna być umieszczona w damskiej toalecie, tak, żeby jedynie kobiety miały do niej dostęp. W ten sposób skorzystanie z pomocy jest łatwe i dyskretne. Zamówienie specjalnego drinka oznacza, że kobieta chciałaby być odprowadzona przez obsługę na parking, natomiast zamówienie shota z lodem to prośba o wezwanie taksówki lub Ubera, a z cytryną o wezwanie policji.

– Naszym celem było stworzenie bezpiecznego miejsca, gdzie ludzie mogą pójść na romantyczną randkę - powiedział Russell Andrade, właściciel Iberian Rooster z Florydy, która przyłączyła się do akcji. Jak podkreśla, wszelkie zgłoszenia traktowane są w Iberian Rooster bardzo poważnie. Tajne hasło, które uratuje kobietę z opresji to świetny pomysł, szczególnie w sytuacjach podbramkowych, kiedy nie możemy skorzystać z komórki. Jesteśmy na tak i czekamy na polskie bary, które dodadzą Angel Shot do swojego „menu”.

 

Źródło: Fpiec / TampaBay

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.