/hamag/assets/pixi-slajd-1-jpg-8241.jpeg

Nowe życie starej komórki

Umówmy się: smartfon, choćby z najwyższej półki, nie jest gadżetem na całe życie. Stare telefony możemy sprzedać, wrzucić na dno szuflady lub wykorzystać zupełnie inaczej.

Data publikacji: 09.03.2017

Zastanów się, ile smartfonów przewinęło się przez twoje ręce? Czasami do zmiany telefonu zmusza nas usterka techniczna lub większy wypadek (bo któż z nas nie utopił telefonu lub nie roztrzaskał choć jednego ekranu?). Jednak bywa i tak, że nowy telefon kupujemy zachęceni nowszą technologią i lepszymi paramentami, a stary model ląduje na serwisie aukcyjnym lub odchodzi na zasłużoną emeryturę. Powstał jednak projekt, który pozwoli wykorzystać starego smartfona na nowo.

Pixl Toys stworzyło gadżet dla dzieci, który pozwoli im odkrywać cudowny świat fotografii, bez konieczności kupowania drogiego i profesjonalnego sprzętu. PixlPlay to nakładka na stary smartfon, która zmieni go w aparat fotograficzny idealny dla malucha. Dla dziecka oznacza to multum zabawy, a dla ciebie spokój i pewność, że maluch odkrywając w sobie pasję, nie uszkodzi wartościowej lustrzanki. Efekt? Zadowolony maluch, który może rozwijać swoją kreatywność i zachować na zawsze wspomnienia z dzieciństwa, rejestrowane z jego perspektywy. Wystarczy jedynie włożyć telefon do specjalnej obudowy, z zamknięciami zabezpieczającymi przed otworzeniem ich przez szkraba i podłączyć wtyczkę audio. Po zamknięciu obudowy z aparatu korzysta się tak, jak ze smartfona – za pomocą ekranu dotykowego oraz poprzez przyciski na obudowie kompatybilne z telefonem. PixlPlay współpracuje z większością iPhone'ów oraz telefonami opartymi o system Android, m.in. z Samsungami Galaxy.

Przyciski i obsługa gadżetu jest bardzo prosta i dostosowana do umiejętności dziecka. Sam aparat jest zabezpieczony dzięki odpornej obudowie – nie powinien się więc uszkodzić przy upadku, nie straszny mu też piasek czy zadrapania. Co ważne, nie wymaga podłączenia do sieci, co jest niezwykle istotne ze względu na niebezpieczeństwa, jakie może napotkać dziecko w internecie. PixlPlay to także świetne narzędzie do fotografii podróżniczej dla malucha – dziecko ogląda świat w inny sposób, a jego fotografie mogą być cenną pamiątka wspólnych wyjazdów lub wycieczek szkolnych. Mimo że przeznaczony dla dzieci, gadżet przyda się też dorosłym, którzy obawiają się o swoje smartfony podczas fotografii na dworze – podczas wycieczek górskich czy spacerów po lesie. PixlPlay niedługo znajdzie się w sprzedaży i ma kosztować około 25 dolarów.Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.