/hamag/assets/velvwine-slajder1-jpg-8949.jpeg

Nowa jakość wina z VelvWine

To pytanie, które zaprząta myśli wielu z nas: czy tanie wina są gorsze od tych z wyższej półki cenowej? Teraz już niekoniecznie, bo pojawiło się VelvWine.

Data publikacji: 13.04.2017

Po czym poznać dobre wino? Kiedy stajemy przed półkami pełnymi najróżniejszych trunków, jest kilka elementów na które powinniśmy zwrócić uwagę. Po pierwsze, wiele powie nam o smaku wina szczep i miejsce jego pochodzenia. Nie bez znaczenia jest też producent. Rocznik może być mylący – nie zawsze starsze wino będzie lepsze.

Różowe nie zyskują na leżakowaniu tak jak czerwone i lepiej pić je do dwóch lat od butelkowania. Wiele wyczytamy też z wyglądu trunku – jego klarowność i aromat pozbawiony zapachu drożdży czy octu podpowiedzą, że wybór jest trafiony. A co z ceną? Za dobre wino niekoniecznie musimy zapłacić trzycyfrową kwotę, bo zdarzają się wyśmienite wina już za kilkadziesiąt złotych. A co, jeśli nasz budżet jest jeszcze mniejszy? Wtedy jedyną nadzieją jest dla nas VelvWine, gadżet, który niskobudżetowe wino zmieni w prawdziwy raj dla podniebienia.

– Wyobraźcie sobie, że każde wino, które pijecie, jest tak gładkie, jak wino o doskonałym wieku. W zaledwie kilka minut VelvWine Oxygenator zmiękcza młode wino – zapewnia Peter Chouinard, Velv CEO. VelvWine wygląda jak różdżka i jak widać naprawdę potrafi czynić magię. Wystarczy, że po otwarciu wina, wprowadzimy do butelki VelvWine i po chwili możemy się cieszyć pogłębionym smakiem i aromatem. Działanie gadżetu jest dosyć proste – wprowadza ono bowiem do wina 99,5% czystego tlenu, co w efekcie ma dodawać mu niezrównanych walorów smakowych, wzbogacony zostaje także aromat napoju. VelvWine posiada kilka różnych trybów, dostosowanych do rodzajów wina – od tego zależy też czas natleniania, który wynosi od dwóch do siedmiu minut.

Po tym czasie możemy rozkoszować się doskonałym smakiem i aromatem. Brzmi jak bajka? Jeśli jednak już liczysz ile zaoszczędzisz dzięki VelvWine, musimy ostudzić twój zapał. Gadżet jest niestety dość kosztowny – samo urządzenie to wydatek rzędu 300 dolarów. Na tym jednak nie kończą się wydatki, ponieważ na każde 10-15 butelek wina, musimy kupić specjalną komorę za kolejnych 25 dolarów. Jeśli więc po prostu lubisz wypić od czasu do czasu lampkę wina, VelvWine może być dla ciebie niezbyt opłacalne. To raczej zabawka dla prawdziwych koneserów, którzy od razu zauważą i docenią intensywniejszy aromat czy pogłębiony smak.

 

Źródło: VelvWine

 

Zobacz także

Kulinaria / #News

h-insinkerator3w1-box-jpg-13030

Zaparzaj kawę wrzątkiem prosto z kranu

A co gdyby z Twojego kranu leciał wrzątek, dzięki czemu herbatę czy kawę dałoby się zaparzyć bez angażowania czajnika? Jeśli brzmi to dla Ciebie co najmniej nieźle, to wiedz, że jest już taka możliwość.

Kulinaria / #Artykuł

chudniecie-classic-jpg-12610

Czego nie jeść, żeby schudnąć? Tych produktów unikaj, jeśli chcesz być FIT

Szczupła sylwetka, płaski brzuch i umięśnione ciało to ideał, do którego dąży mnóstwo osób. Jednak coraz większa moda na bycie FIT nie powstrzymuje epidemii otyłości.

Kulinaria / #Artykuł

guarana-310-classic-jpg-12595

Alternatywa dla kawy? Poznaj właściwości guarany

Guarana - mało kto ją kojarzy, a to całkiem popularna siostra kawy. Trudno znaleźć dorosłą osobę, która nie znałaby właściwości kawy, a większość z nas pije ją codziennie nawet po kilka filiżanek. Poznaj właściwości guarany!