/hamag/assets/zulu-slajder-1-jpg-4721.jpeg

Nocny rower

Rower bezpieczny po zmroku?

Data publikacji: 12.09.2016

Wieczorne przejażdżki rowerowe mogą być wyjątkowo przyjemne. Cisza, spokój, mniejszy ruch. Ale i mniejsza widoczność. Raporty z całego świata nadal wskazują na bardzo wysoki odsetek wypadków drogowych z udziałem słabo widocznych rowerzystów. Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo, nie ma mowy o przesadzie. Zamiast kupić maleńką lampkę i liczyć na to, że kierowca dostrzeże ją w mroku, można postawić na ostateczne oświetlenie z nowa linią rowerów GLOW.

Tam, gdzie inne firmy oferują dodatkowe lampki, świecące koła lub odblaskowe stroje, Pure Fix Cycles daje nam... świecący rower! Pokryty specjalną, światłoczułą farbą, po zmroku rozświetla się na zielono – naprawdę trudno przegapić taki pojazd. W ciągu dnia rower ZULU pochłania światło słoneczne, które w ciemności jest z kolei stopniowo uwalniane – rower będzie emitował światło do godziny po zapadnięciu zmroku. To pierwszy rower, który w całości świeci w ciemności, a do jego naładowania wystarczy godzina jazdy w słońcu. Poza ZULU w kolekcji GLOW od Pure Fix Cycles znajdują się jeszcze inne modele dla tych, dla których ZULU to zbyt wiele: KILO, ZERO oraz HOTEL. Ten pierwszy oferuje świecącą ramę, natomiast HOTEL i ZERO świecące koła. W dodatku Pure Fix Cyxles współpracowała z Revolights o których już pisaliśmy w HAmagu – dlatego w swojej ofercie mają także rower z wmontowanymi światłami ledowymi z przodu i z tyłu. W świetle dnia ZULU wygląda jak zwykły rower – prosta biała rama z czarnymi detalami. Podobnie rzecz ma się z innymi modelami – choć HOTEL, ZERO czy KILO mają do zaoferowania nieco ciekawszy design.

Prace nad świecącą kolekcją trwały wiele miesięcy. Zważywszy jednak na to, że w samych Stanach Zjednoczonych w 2015 roku poszkodowanych było niemal 50 tys. rowerzystów z których większość jeździła po zmroku lub wieczorem, gra była warta świeczki. Model ZULU kosztuje 400 dolarów, jeśli chcesz złożyć go samemu – za gotowy do jazdy rower, podstawiony pod nasze drzwi, trzeba zapłacić 100 dolarów więcej. Pure Fix Cycles dają za to dożywotnią gwarancję na swoje ramy oraz bezpieczeństwo na drodze. Jeśli jesteś nocnym markiem, może warto zainwestować w rowery pełne blasku. Szkoda jedynie, że jedna godzina blasku, jaką oferuje GLOW, to za mało dla fanów maratonów.


 

Źródło: Pure Fix Cycles / gadgetking

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.