/hamag/assets/nintendo-slajder-1-jpg-5802.jpeg

Nintendo z nową konsolą

Nowe nintendo wygląda obiecująco

Data publikacji: 28.10.2016

Nintendo Switch ma łączyć w sobie najlepsze cechy konsoli przenośnej i stacjonarnej, a pierwsze zapowiedzi wypuszczone kilka dni temu przez japońskiego giganta, zelektryzowały środowisko graczy. Na razie Nintendo milczy na temat szczegółowych specyfikacji technicznych, jednak nawet lakoniczne informacje, jakich udzieliło sprawiają, że już nabieramy chęci, by wypróbować najnowszą konsolę.

Na razie wiadomo niewiele. Pewne jest natomiast to, że Switch nie obsłuży nośników z konsoli 3DS czy Wii U. Nie jest to jednak tak negatywna wiadomość jak mogłoby się zdawać. Brak kompatybilności wynika bowiem z faktu, że według twórców Switch ma być zupełnie nowym doświadczeniem dla graczy i starsze projekty po prostu nie mogą zostać przeniesione na nową technologię. Najwięcej emocji w środowisku wzbudza stacja dokująca, dzięki której Switch nie tylko zyska dodatkowe źródło zasilania, ale też niejako poszerzy możliwości konsoli. Dzięki niej będziemy mogli m.in. podłączyć Switcha do telewizora lub monitora. Wiadomo także, że umożliwi wyświetlanie filmów w standardzie 4K, a grać będzie można w rozdzielczości 1080p/60fps.

Ciekawym rozwiązaniem japońskiej marki są także boczne wysuwane panele. Według firmy mają one umożliwić wspólną grę, jednak jeszcze nie wiadomo na jakiej zasadzie. Poza tym sterowanie będzie mogło odbywać się dzięki dedykowanym padom podobnym do tych, które znamy z innych konsol. To może być bardzo ciekawe rozwiązanie łączące wygodę mobilnego urządzenia z możliwościami technologicznymi stacjonarnych gadżetów. Tym bardziej, że ze Switchem będzie co robić. Zainteresowanych opracowaniem gier na najnowsze dzieło Nintendo nie brakuje. Wśród nich znalazły się takie marki jak: EA, Ubisoft, Activision, Bethesda i Square Enix. Nie powinniśmy więc narzekać na brak ciekawych tytułów dedykowanych dla Switch. W zapowiedzi można m.in. zobaczyć rozgrywkę w kultowej już grze Skyrim od Bethesdy. Premiera Switch zapowiedziana jest na marzec 2017. Do tego czasu z pewnością poznamy więcej możliwości gadżetu oraz cenę – Nintendo obiecuje, że będzie konkurencyjna.

 

Źródło: Chip / Polygon

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.