NIGHT MEDIA LAB 3.0 już wkrótce!

24 czerwca 2016 roku w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego odbędzie się nietuzinkowe wydarzenie!

Data publikacji: 23.05.2016
To już trzecia edycja NIGHT MEDIA LAB – Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu zaprasza na to niezwykłe, interdyscyplinarne wydarzenie, które pomoże zatopić się w „audiowizualnej rzeczywistości”.

Kto powinien odwiedzić Wrocław w tym terminie? NIGHT MEDIA LAB jest skierowane przede wszystkim do entuzjastów nowych mediów, fanów ambitnych gatunków muzyki elektronicznej oraz niebanalnych pokazów audiowizualnych.

Czym jest Web 3.0.? To kolejny etap rozwoju technologii internetowych. Symboliczne przekraczanie granic pomiędzy światem wirtualnym a realnym. To także idiom tegorocznej edycji NIGHT MEDIA LAB. Co zatem czeka uczestników wydarzenia?

Gwiazdami eventu będą artyści sztuk wizualnych, muzycy, producenci, audiowizualni eksperymentatorzy. Osmo Nadir, który zaprezentuje premierowy projekt zatytułowany CORONA. Na scenie pojawią się tajemnicze instrumenty – wrzeciono, wyposażone w czujniki przyspieszenia ziemskiego, struny laserowo-dźwiękowe, radar i wahadło. Kolejnym smaczkiem okaże się koncert Króla w wizualnej oprawie Derubare. – Oniryczny, indie-elektroniczny fenomen Błażeja Króla spotka się z cyberpunkową estetyką i alchemicznymi inspiracjami Radosława Deruby – zapewniają organizatorzy. Wystąpi także pierwsza dama polskiej elektroniki – An On Bast, która obchodzi w tym roku 10-lecie swojej kariery muzycznej. Towarzyszyć jej będzie Emiko, autorka minimalistycznych, bionicznych projekcji. Ale to nie wszystko. Festiwal wzbogaci występ Spectribe, współtwórcy popularnego projektu SLAP.

Na czas eventu zostanie specjalnie zaaranżowana przestrzeń Studia Filmowego im. Zbyszka Cybulskiego. – Scenę NML 3.0 zaleje kaskada obrazów inspirowanych m.in. cyberabstrakcją, bioniką czy też podróżami astralnymi. Ważnym elementem cyklu jest edukacja. I tym razem, w ramach NIGHT MEDIA LAB 3.0, odbędą się kilkudniowe warsztaty. Nowością tej edycji będzie pokaz filmów eksperymentalnych poświęcony zagadnieniom przestrzeni kosmicznej. W ciągu dnia, sala kinowa Centrum Technologii Audiowizualnych zamieni się w kokpit promu kosmicznego, który przeniesie miłośników kina w nieodkryte jeszcze regiony uniwersum – podkreślają organizatorzy.

Koncerty NIGHT MEDIA LAB 3.0 odbędą się 24 czerwca 2016 r. w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego, w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

Pokaz filmów eksperymentalnych/KOSMOS odbędzie się 17 czerwca 2016 r. w Sali Kinowej Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie:

Bilety:

  • 45 zł – przedsprzedaż http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1688479-night-media-lab.html
  • 60 zł – w dniu koncertów

Zobacz także

Rozrywka / #News

h-frame-icon-jpg-13129

Mona Lisa w Twoim salonie

Czy wiesz, że w Twoim salonie może zawisnąć Mona Lisa? Najwybitniejsze arcydzieła ze zbiorów Luwru – w tym właśnie najsłynniejszy z obrazów Leonarda da Vinci – dołączyły do kolekcj i sztuki Art Store dostępnej dla posiadaczy telewizorów Samsung The Frame.

Rozrywka / #News

h-frame-box-jpg-13013

Czas pożenić sztukę i technologię

Dzisiaj 15 stycznia 2021 roku. Zapamiętaj tę datę, bo to dzień na swój sposób historyczny. Dzisiaj pożenione zostają technologia i sztuka, a tymi, którzy to połączenie przypieczętują, są Samsung, Dom Aukcyjny Art in House i Wojciech Brewka.

Rozrywka / #News

h-freshface-box-jpg-13009

Zielono mi! Sprawdź nowy filtr na insta

Kojarzysz obrazy Giuseppe Arcimboldo? To te, na których twarze są utworzone z owoców i warzyw. Inspirując się jego twórczością, Samsung stworzył ciekawy filtr – #FreshFace – dzięki któremu odświeżysz swoje zdjęcia na Instagramie w podobny sposób!