/hamag/assets/noc-z-designem-slider-jpg-10084.jpeg

Niezwykła Noc z Designem – to już dziś

Najnowsze dzieła projektantów, współczesne idee i wzornicze ciekawostki – to 9. Noc z Designem w skrócie.

Data publikacji: 22.06.2017
20 wystawców, 14 ekspozycji i 9 warsztatów, a także możliwość spotkania się i porozmawiania z pierwszoligowymi projektantami – oto co czeka na uczestników dziewiątej edycji Nocy z Designem, wydarzenia, które odbędzie się już dzisiaj we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar. 

Drzwi galerii zostaną otwarte o godzinie 19.00, a przejść przez nie będzie mógł każdy zainteresowany – wstęp jest bowiem bezpłatny. Czy warto? Pewnie, że warto! Lista atrakcji jest niesamowicie długa, a zainaugurują ją pokazy najnowszych kolekcji Doroty Koziary, niecodziennych rozwiązań technologicznych Oskara Zięty, kolekcji tapet Hommage Zahy Hadid oraz autorskiej kolekcji mebli znanego aktora, Piotra Polka. Wymieniać można by bez końca, ale najlepiej będzie to po prostu zobaczyć.

Pelagie - Dorota Koziara

Noc z Designem odbędzie się już po raz dziewiąty, a hasłem tegorocznej edycji jest „#Zwolnij”. Nawiązuje ono do konkretnej formy projektowania, w którego sercu znajdują się potrzeby użytkownika: odpoczynek, wspólnota rodzinna czy też realizacja hobby. Dlatego też prezentowane będą meble, akcesoria i produkty stworzone właśnie w myśl tej koncepcji. Oprócz wspomnianych wystawców swoje nowe dzieła pokażą też między innymi: Studio Rygalik, Agnieszka Bar, Pracoffnia, Tomasz Chołuj, Jerzy Gomółka, Ela i Sebastian Pietkiewiczowie, Ewa Solarz czy Manufaktura Bolesławiec.

Piano Hinge Table - Studio Rygalik

Oprócz wystaw, ekspozycji i warsztatów na odwiedzających czekają także liczne atrakcje dodatkowe. To między innymi recital muzyki filmowej Przemka Winnickiego, wielki pokaz laserów studia LasersLab oraz live cooking z degustacją w wykonaniu Szefów Kuchni Tobiasza Hermana i Piotra Kucharskiego. Czy to już wszystko? Cóż, szczerze mówiąc, nie dotarliśmy nawet do połowy…

Stolik Limax z kolekcji by Polk

– Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia – zapowiadają organizatorzy.

G-Table by Zięta

– Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej”. W tym roku organizatorzy chcą powiedzieć odwiedzającym: zwolnij, czyli parafrazując, zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Chcą zaprezentować dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami – dodają.

9. Noc z Designem

9. Noc z Designem odbędzie się 22 czerwca w godzinach 19.00-24.00 w Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14 we Wrocławiu.

Źródło: Noc z Designem

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.