Nieskończone puzzle

100, 200, a może 1000? Nieważne z ilu elementów składają się twoje puzzle. W końcu nadchodzi ten upragniony moment, kiedy w obraz wsuwasz ostatni kawałek. A może nie?

Data publikacji: 22.12.2016

Idealny prezent dla miłośnika puzzli? Taka układanka, która zajmie go na naprawdę długo. Są puzzle sferyczne, wersje z wyjątkowo skomplikowanymi obrazami lub takie, które mają dziesiątki tysięcy elementów. Jednak w każdym z tych przypadków, wystarczy kilka tygodni zaangażowania, by dokończyć dzieło. A gdyby tak podnieść poprzeczkę?

Kluczem w układaniu puzzli jest znalezienie kawałków budujących boki. Gdy już ułożymy ramę, wypełnienie jej będzie o wiele prostsze. Jednak w przypadku Infinity Galaxy Puzzle, sprawa wygląda inaczej. Te puzzle nie mają bowiem początku ani końca, a ich układanie może trwać wieczność lub akurat tyle, ile chcesz im poświęcić. Nieskończone puzzle przedstawiają oczywiście kosmos: fragment Drogi Mlecznej. To idealna tematyka dla tego rodzaju puzzli. Za nietypowy wzór odpowiada firma Nervous System. Według niej cala frajda polega na tym, by nie musieć ograniczać się w poszukiwaniu rogów i prostych linii, ale by otworzyć się na kreatywne doznanie, a nawet trochę zgubić w świecie puzzli. Infinity Galaxy Puzzle dzięki temu, że nie mają konkretnego kształtu mogą być dowolnie składane na wiele różnych sposobów, więc każdy może je dobierać według własnej wizji.

Co ciekawe zdjęcie przedstawione na grafice jest ciągłe, niemożliwe jest więc zobaczenie pełnego obrazu naraz – trzeba go złożyć kilka razy na różne sposoby. Dodatkowo w puzzlach znalazły się 3 specjalne elementy: astronauta, satelita oraz statek kosmiczny. Infinity Galaxy Puzzle, to nie jedyne puzzle jakie ma w ofercie Nervous System. Do wyboru są także zwykłe Infinity Puzzle, które nie mają kształtu ani konkretnej grafiki i pozwalają skupić się na kreatywnej stronie łączenia poszczególnych elementów. Poza tym są również bardziej tradycyjne puzzle o kwadratowych lub okrągłych kształtach przedstawiające połączenia nerwowe czy komórki, a także specjalne 2 in 1 Challenge Puzzle, gdzie całość ma naturalną barwę, poza kilkoma kolorowymi elementami. Trudność polega na tym, by znaleźć miejsce, w które je włożyć. Wszystkie puzzle od Nervous System są laserowo wycinane, a ich kształty znacząco odbiegają od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ich produkty to ciekawa opcja dla koneserów oraz osób, które lubią nietypowe rozwiązania. Cena puzzli waha się od 30 do 200 dolarów, a na najpopularniejsze wzory trzeba czekać do 4 tygodni.

 

Źródło: Nervous System

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.