Niech stanie się jasność!

Tęsknisz za słońcem? Mamy na to patent!

Data publikacji: 27.09.2016

Jesień zawitała na dobre, a to oznacza coraz mniej słońca i tęsknotę do wakacyjnych dni. Znikająca opalenizna i coraz bledsze twarze na ulicach, to nie jedyny efekt przyjścia jesieni. Im mniej naturalnego światła, tym gorsze jest nasze samopoczucie oraz poziom witaminy D. Efekt? Brak apetytu, osłabienie, bezsenność oraz ciągłe łapanie przeziębienia. A wystarczy pomoc Lucy.

Lucy to bardzo nietypowe urządzenie. Jego zadanie to wprowadzenie odrobiny naturalnego światła słonecznego do naszych domów. To pomysł o tyle ciekawy, że statystycznie aż do 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach. Lucy pomaga je rozświetlić, co doceni każdy, kto przebywa w ciemnym, słabo nasłonecznionym pokoju czy biurze, a także cierpiący na zaburzenia snu, problemy z koncentracją i jesienno-zimową chandrę. Lucy to przenośna kula, która dzięki sprytnemu systemowi luster, odbija światło w odpowiednie miejsca. Za jej pomocą możesz nakierować promienie słoneczne prosto na okno pokoju, który chcesz oświetlić. Co istotne, korzystając z dedykowanego algorytmu, gadżet śledzi drogę słońca po niebie, dzięki czemu raz ustawiona oświetla pomieszczenie przez cały dzień. Za projekt odpowiada firma Solenica z Rzymu, założona przez Divę Tommei, która pierwszy prototyp Lucy, zbudowała własnoręcznie ze... złomu i zużytych sprzętów.

W tej chwili nad urządzeniem czuwa zespół 10 specjalistów: inżynierów, projektantów i programistów, a każdy element Lucy został zaprojektowany specjalnie na potrzeby Lucy. Urządzenie korzysta oczywiście z energii słonecznej, a także pomaga zaoszczędzić pieniądze – zamiast włączać światło w ciemnych pomieszczeniach, możesz nakierować tam promienie razem z Lucy. To oznacza, że pomysł ten nie tylko odgania depresję, ale też pomaga dbać o środowisko i twoją kieszeń! Włoski design Lucy z pewnością przypadnie do gustu estetom – jasne kolory, okrągły kształt, minimalizm, a także brak zewnętrznych kabli. Lucy można w dowolnym momencie przestawić, a jej uruchomienie nie wymaga połączenia przez bluetooth z komórką czy aplikacją. Nadaje się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, jest wodoodporna, dlatego nie zaszkodzi jej nagłe załamanie pogody. Jedna Lucy może oświetlić pomieszczenie o powierzchni do 46 metrów kwadratowych. Koszt urządzenia to około 300 dolarów.

 

Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.