Niebanalne oświetlenie Mesmetric

Gra światła i cieniem, fantastyczne kształty, witajcie w świecie Mesmetric

Data publikacji: 06.06.2016
Piękne wnętrze potrzebuje pięknych lamp, które nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim dostarczają odpowiedniego światła. W Mesmetric znajdziecie cały wachlarz takich nietuzinkowych lamp.

Oświetlenie to jeden z ważniejszych elementów wystroju. Za jego pomocą można uplastycznić przestrzeń, rzeźbiąc wyjątkowy klimat. To dlatego projektanci przykładają tak wielką wagę do kompozycji światła. – Dobrej jakości materiały, połączenie technologii i wysokiej klasy rzemiosła to niezbędne elementy do tego, aby mogło powstać coś naprawdę wyjątkowego – podkreśla Helena Raczyńska–Pachut, współwłaścicielka marki Mesmetric. – Język subtelnego minimalizmu jaki zastosowali projektanci tych przedmiotów wzmacnia siłę przekazu. Te obiekty na długo pozostają w pamięci.

Oświetleniowe nowości Mesmetric cechuje ponadczasowość form oraz nietuzinkowe podejście do klasyki, twórcza gra z konwencją i kreatywność. Firma stawia przede wszystkim na wzornicze perełki w manufakturach Kanady, Francji, Węgier czy Skandynawii. To dlatego produkty od Mesmetric są niepowtarzalne!

HENGE

W tym niekonwencjonalnym portfolio znajdziemy na przykład lampy Henge, które porównuje się do wyrafinowanej biżuterii. Wiszące na cieniutkich linkach złote okręgi o różnych średnicach dają stonowane światło. Brytyjski projektant Lee Broom tworzy równie niebanalne oświetlenie – niewielkie oprawy przywodzą na myśl drogocenne klejnoty: naszyjniki, kolczyki, pierścionki.

Lee Broom

Lampy Parachilna posiadają klosze podobne do luźno zwiniętych włóczek – światło odbija się w połyskliwych powierzchniach metalowych drucików i daje fantastyczny efekt.

Parachilna

Jakie jeszcze produkty zwróciły nasza uwagę? Minimalistyczne lampy Lambert & Fils , marmurowe TATO (w stylu retro), oświetlenie węgierskiej marki Intueri Lights (inspirowane formami instrumentów muzycznych), czy produkty od Astep stawiające przede wszystkim na funkcjonalność.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.