/hamag/assets/plusminus-slajder-1-jpg-8716.jpeg

Narzędzia estety, czyli PlusMinus

Skrzynka z narzędziami powinna być świadectwem zdolności i zaradności właściciela – lekko sfatygowana, ewidentnie używana i niespecjalnie piękna. Błąd! Poznajcie PlusMinus!

Data publikacji: 04.04.2017

Funkcjonalność i porządek to najważniejsze rzeczy w arsenale złotej rączki. Narzędzia powinny być tworzone przede wszystkim po to, by spełniały swoją funkcję i maksymalnie ułatwiały mniejsze oraz większe naprawy i prace w domu. Dlatego jeśli idzie o ich wygląd, trudno znaleźć wśród narzędzi takie, które można określić mianem ładnych. Dla większości to nie problem. Jeśli jednak jesteś prawdziwym estetą z zamiłowaniem do remontów lub majsterkowania, zachwyci cię projekt Erdema Seleka.

Prosty kształt nasuwający skojarzenia z paletkami do ping ponga, gładka powierzchnia i elegancja. Te słowa idealnie opisują śrubokręty stworzone przez Erdema Seleka, projektanta z Turcji, który wierzy, że design powinien być efektywny. Nie da się ukryć, że jego śrubokręty „PlusMinus” są zarówno efektywne, jak i efektowne, a w dodatku zajmują niewiele miejsca. To chyba pierwsze tego typu narzędzia, które zapewne wywołają autentyczny zachwyt podczas trwającego właśnie Milano Design Week (4-9 kwietnia), gdzie odbędzie się premiera śrubokrętów. Stalowe nierdzewne uchwyty wieńczą najbardziej uniwersalne śrubokręty Phillips. Znaki plus i minus są wygrawerowane na wygodnym uchwycie, aby zachęcić użytkownika do instynktownego odkręcania lub wkręcania. Całość mocno opiera się na naturalnych odruchach i wygodzie użytkownika. Kształt został dopracowany tak, by idealnie układał się w dłoni i usprawniał wkręcanie, przy okazji wymagając od użytkownika użycia o wiele mniejszej siły. Stąd zupełnie inna forma, niż ta do której przyzwyczaiły nas tradycyjne śrubokręty. Przy okazji wysoka jakość wykonania ma sprawić, że śrubokręty staną się pięknym narzędziem, które będzie można przekazywać z pokolenia na pokolenie.

– PlusMinus kwestionuje przystępność śrubokrętów i stara się znaleźć formę, która jest intuicyjna i wizualnie dostosowana do naszych salonów – opowiada sam autor projektu. Ma on zmienić nasze miejsca pracy w harmonijną i elegancką przestrzeń – w końcu nikt nie powiedział, że złota rączka nie może być również estetą. PlusMinus można podziwiać do 9 kwietnia na wystawie Salone del Mobile.

 

Źródło: Dezeen / Erdem Selek

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.