/hamag/assets/napercise-slajder-jpg-9339.jpeg

Napercise, ćwiczenia z drzemki

Obiecujecie sobie czasem, że „od jutra” weźmiecie się za siebie i będziecie regularnie ćwiczyć, ale kiedy przychodzi co do czego, dopada was leń? Sprawdźcie Napercise!

Data publikacji: 11.05.2017

O tym, że ćwiczenia są zdrowe, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. 15 minut treningu kilka razy w tygodniu, potrafi zdziałać cuda nie tylko dla naszej sylwetki i kondycji, ale też zdrowia. Niektórzy twierdzą nawet, że wysiłek fizyczny poprawia nie tylko zdolności naszych mięśni, ale i mózgu, a regularne uprawianie sportu nie pozostaje bez znaczenia dla naszej inteligencji. Co z tego, jeśli prawdziwy problem stanowi motywacja? Jeśli i wy zamiast pompek i przysiadów wolicie zostać w łóżku, poznajcie „Napercise”.

Nie tylko ćwiczenia mają dla naszego organizmu zbawienny wpływ – sen potrafi zdziałać cuda, jeśli idzie o walkę ze stresem czy wygląd naszej cery. Ten prosty fakt postanowiła wykorzystać sieć siłowni David Lloyd Clubs z Glasgow i wprowadziła do swojej oferty 45-minutowe zajęcia z... drzemki. Senne ćwiczenia mają pomóc w walce z coraz bardziej intensywnym stylem życia – opracowała je Kathryn Pinkham, ekspert od snu. Jak podkreśla, nawet krótkie drzemki pomagają zadbać o nasz system nerwowy, a także wspierają produkcję hormonów szczęścia. Napercise, bo tak nazywa się trening z leżakowania, ma odbywać się w specjalnych salach, w których panuje spokój i absolutna cisza, poza specjalnie dobraną muzyką relaksacyjną. Niech was jednak nie zmyli to błogie lenistwo – Napercise pozwala nadgonić sen, ale też spalić kalorie! Ma to być spowodowane niską temperaturą pomieszczenia. Oczywiście nie poprawi to waszej kondycji, ale pomoże na inne sprawy, a w dodatku to pierwszy krok, by wybrać się na siłownię.

– Sen jest o wiele ważniejszy niż się ludziom wydaje. Mamy tendencję do skupiania się na krótkoterminowych efektach: zmęczeniu i braku koncentracji. Jednak w szerszej perspektywie sen jest kluczowy dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego – podkreśla Pinkham. Napercise może więc być idealnym krokiem dla zabieganych i uzupełnieniem codziennych treningów. My nie mielibyśmy nic przeciwko szybkiej popołudniowej drzemce w imię zdrowia! Na razie Napercise jest jeszcze w fazie eksperymentu, ale jeśli ten sposób na „trening” się przyjmie, być może moda na drzemki zawita także do Polski?

 

Źródło: Independent / David Lloyd Clubs

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.