/hamag/assets/braun-zarost-slider-jpg-8258.jpeg

Najmodniejsze zarosty świata

Broda i wąsy to podstawa męskiego wizerunku. Jak zarost stylizują mieszkańcy światowych stolic mody?

Data publikacji: 10.03.2017
Berlin, Paryż, Londyn i Nowy Jork – cztery zupełnie różne miasta, ale każde z nich zasługuje na miano stolicy mody. Wraz z firmą Braun zaglądamy do nich, by poznać najnowsze trendy w stylizacji zarostu, a broda i wąsy to przecież jeden z kluczowych składników wizerunku mężczyzny

Połączenie gwiazdy rocka z chłopakiem z sąsiedztwa – taki trend panuje za naszą zachodnią granicą. W Berlinie rządzi średni (3-5 milimetrowy) zarost o dokładnie określonym kształcie – taką granicę na policzkach da się utworzyć bez problemu z pomocą maszynki. Broda i wąsy w tym wydaniu są wyraźnie widoczne, ale nie wyglądają niechlujnie, przez co (prawie) każdemu mężczyźnie to pasuje, a i kobiety nie są specjalnie krytyczne. Z Londynu tymczasem przychodzi moda na wąską linię otaczającą usta i podbródek. Najlepszy efekt osiągają faceci o wąskich twarzach i spiczastych podbródkach.

Berliński średni zarost i wąska linia z muzycznego Londynu

Paryż od zawsze kojarzył się z wąsami i moda ta nie ustaje. Tak zwane wąsy malarza, które biegną przez całą szerokość ust i są zaokrąglone przy krańcach, nadają młodzieńczego akcentu męskiej twarzy, a najlepiej prezentują się z dwu- lub trzydniowym zarostem dookoła. Z kolei Nowy Jork zapełnił się „drwalami” z pełną brodą i pełnymi wąsami. Utrzymanie krzaczastego zarostu wymaga jednak pielęgnacji – podcinania nożyczkami, mycia go szamponem i nakładania odżywki. Konieczne jest też posiadanie bujnej brody.

Paryskie wąsy malarza i pełna broda z Nowego Jorku

Mężczyzno, jeżeli nie narzekasz na zbyt rzadki zarost, każda z tych opcji jest dla Ciebie osiągalna. Potrzebujesz jednak odpowiedniego sprzętu i nie sposób nie wspomnieć w  tym miejscu o wprowadzonym niedawno do oferty Brauna zestawie MGK3080 – rewelacyjnym szczególnie, jeśli lubisz eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Dobrym wyborem może być również Braun BT3040 – trymer pozwalający osiągnąć perfekcyjne rezultaty przycinania w zakresie od 1 do 20 mm.

Źródło: Braun

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.