Muzeum pod psem

W Londynie trwa wystawa sztuki stworzona specjalnie dla psów.

Data publikacji: 23.08.2016

Niejeden z nas swojego pupila traktuje jak członka rodziny. Kupujemy im zabawki, gadżety, pobieramy specjalne aplikacje – rynek jest wypełniony bogatą ofertą dla właścicieli psiaków i kotów. Nic dziwnego, że powstaje coraz więcej miejsc „dog friendly”, gdzie bez problemu możemy zabrać czworonoga – np. lodziarnie, kawiarnie czy markety. Londyński artysta poszedł o krok dalej i w swej miłości do merdających ogonów stworzył w muzeum wystawę dla psów.

Psia wystawa kojarzy się raczej z pokazami rasowych pupili, jednak Dominic Wilcox rozumie to pojęcie zupełnie inaczej. Jako artysta, postanowił wykreować przestrzeń dla czworonogów, którą faktycznie mogłyby zwiedzać. Stworzył serię interaktywnych instalacji dla psów, które są naprawdę pomysłowe. W muzeum znaleźć się ma m.in. symulator jazdy autem – gdzie pies może poczuć przyjemny powiew wiatru, znany z wychylania się przez okno jadącego auta z wywieszonym językiem. Poza tym psiaki mogą schłodzić się przy specjalnych tańczących fontannach lub wziąć udział w video stymulacji z frisbee w roli głównej. Ciekawym doświadczeniem dla właścicieli będzie też możliwość zobaczenia 6 obrazów stworzonych w psiej gamie kolorystycznej. Uwagę przyciągnie także gigantyczna psia miska, wypełniona zabawkami w kształcie karmy i przysmaków dla czworonogów. Wystawa jest częścią kampanii #PlayMore, która ma zachęcić właścicieli psów do poświęcania im więcej czasu oraz stawiania przed nimi kreatywnych wyzwań. Jak argumentują inicjatorzy kampanii, psy to stworzenia niezwykle inteligentne i jeśli nie są odpowiednio stymulowane, mogą zacząć sprawiać problemy wychowawcze. Pomysłowe zajęcia, pozwalają zwierzakom zrealizować swoje potrzeby w przyjemny dla czworonoga i właściciela sposób.

– Stymulacja psiego umysłu jest niezwykle ważna dla jego zdrowia psychicznego – podkreślają. Niestety wystawa jest mocno tymczasowa – zostanie otwarta jedynie na dwa dni w sierpniu. Wejście na nią będzie darmowe, ale oznacza to też, że trzeba rezerwować miejsca, ponieważ liczba odwiedzających będzie ściśle kontrolowana. Mimo to, jest to świetna akcja i okazja dla właścicieli, by zacieśnić więź ze zwierzakiem. Może podobna wystawa pojawi się także w Polsce?

 

Źródło: More Than / Play More

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.