/hamag/assets/muzeum-slajder-1-jpg-7331.jpeg

Muzeum George’a Lucasa

Nie dość, że fani Gwiezdnych Wojen są rozpieszczani nowymi filmami w ich ukochanym uniwersum, to właśnie potwierdzono powstanie Muzeum Sztuki Narracyjnej George’a Lucasa.

Data publikacji: 18.01.2017

Kilkanaście filmów oraz 37 różnych nagród, w tym nominacje do Oskarów oraz Złotych Globów, a także wielkie plany na przyszłość. Trudno odmówić George’owi Lucasowi wkładu w popkulturę. Gwiezdne Wojny to absolutny klasyk kosmicznych epopei, a historia wojny między Imperium, a Republiką oraz Zakon Jedi podbili serca milionów fanów na całym świecie. I chociaż George Lucas nie odegrał roli w ostatnich premierach osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen, nie znaczy to, że na zawsze pożegnał się z historią, którą przez lata współtworzył. O tym jak ona powstawała, fani dowiedzą się w Muzeum George’a Lucasa.

George Lucas przeszedł na zasłużoną emeryturę już w 2012 roku, lecz mimo to nie spoczął na laurach. Właśnie potwierdzono miejsce, gdzie ma stanąć warte ponad 1,5 mld dolarów Muzeum Sztuki Narracyjnej, które zamierza stworzyć reżyser. Hasło przewodnie muzeum brzmi „zobacz historie stare jak czas” i nie ma w tym przesady. Reżyser chce bardzo szeroko podejść do sztuki opowieści i pokazać odwiedzającym jej historię, metody narracji oraz siłę przekazu jaką charakteryzuje się obraz. Na ponad 9 tysiącach m² powierzchni zgromadzonych zostanie mnóstwo doświadczeń oraz przedmiotów związanych m.in. ze sztuką filmową, w tym Gwiezdnymi Wojnami. Sam George Lucas udostępni ze swej prywatnej kolekcji aż 10 tys. ilustracji, grafik, zdjęć oraz innych pamiątek związanych z serią.

Poza tym w muzeum znaleźć się mają także prezentacje związane m.in. z Andym Warholem czy Studiem Pixar. Nie zabraknie także najnowszych technologii, które mają stworzyć zupełnie odmienne doświadczenie muzealne. Ma to być także miejsce idealne dla wybitnych premier filmowych. Lucas nie chce jednak ograniczać się jedynie do filmu. Muzeum Sztuki Narracyjnej sięgnie dalej, przedstawiając japońską ilustrację czy reinterpretując znane baśnie. Muzeum ma zostać zbudowane w Los Angeles w Exposition Park, gdzie znajduje się wiele innych podobnych placówek. Jego design będzie mocno futurystyczny, oparty o projekt Ma Yansonga, architekta związanego z magazynem MAD. Data otwarcia muzeum nie jest jeszcze znana, jednak to gratka nie tylko dla sympatyków R2D2 czy Obi Wana Kenobiego. W muzeum wiele inspiracji znajdzie każdy, kogo choć raz urzekła opowieść.

 

Źródło: Lucas Museum

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.