/hamag/assets/moviemask-slad-jpg-11367.jpeg

MovieMask – załóż sobie kino

Żeby oglądać filmy w niesamowitej jakości i rozdzielczości, nie trzeba wcale iść do kina lub wydać majątku na super nowoczesne kino domowe. MovieMask – to sprzęt, który zmieścisz do szuflady.

Data publikacji: 25.10.2017

Jesienna pogoda sprzyja wieczorom spędzonym pod kocem z ulubionym serialem. Kiedy podgryzając popcorn oglądamy perypetie ulubionych bohaterów, możemy naprawdę odpocząć i zresetować umysł. Gorzej jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu lub... spokoju. Głośni współlokatorzy, wołające o uwagę dzieci, proszący o spacer pies czy naczynia, które same się nie pozmywają, skutecznie potrafią odwieźć od błogiego relaksu. Wtedy stajemy przed wyborem: wyłączyć film lub przymknąć oko na rozpraszające otoczenie i zanurzyć się w obraz na ekranie. Z MovieMask ta druga opcja jest wyjątkowo prosta i to w dodatku z wrażeniami niczym z kina.

Wyglądają jak zwykłe gogle do wirtualnej rzeczywistości, jednak mają w sobie ogromny potencjał. MovieMask to specjalne okulary, dzięki którym możecie w zaciszu domowym oglądać filmy i seriale w doskonałej jakości – wrażenia według autorów projektu, można porównać do przeżyć z kina. W przeciwieństwie bowiem do zwykłych gogli VR, MovieMask pozwala na odtwarzanie materiałów z dowolnej aplikacji video w najwyższej rozdzielczości. W dodatku MovieMask umożliwia wygodne oglądanie serialu w najróżniejszych miejscach: w domu, nad jeziorem, na wakacjach czy chociażby w poczekalni u fryzjera – wszystko zależy od fantazji użytkowników. Twórcy uważają, że ich pomysł to także doskonała opcja w podróży jako centrum rozrywki w samolotach czy autokarach. Gogle są niewielkie i spokojnie mieszczą się w podręcznej torbie lub plecaku.

Wyjątkową jakość obrazu, gadżet zawdzięcza specjalnie opracowanym soczewkom, które dają czterokrotnie większą rozdzielczość obrazu niż te, które stosuje się w zwykłych goglach VR. Poza tym, dzięki odpowiednim powłokom są przyjazne dla oczu, nawet mimo niewielkiej odległości od wyświetlanego obrazu. Gogle pozwalają także na oglądanie filmów w technologi 360. MovieMask jest oczywiście kompatybilne z każdym smartfonem – wystarczy tylko zamontować go wewnątrz w specjalnym uchwycie i już można cieszyć się filmem w doskonałej jakości. Nie bez znaczenia jest tutaj cena – za MovieMask zapłacimy około 50 dolarów, co zważywszy na uzyskaną jakość obrazu, jest niewielką kwotą w porównaniu z kosztami dobrej jakości kina domowego.

 

Źródło: Kickstarter / Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.