MOOOI – nie z tego świata!

Zaskakujące kolekcje z dużą dozą humoru i nieoczekiwanymi detalami!

Data publikacji: 18.08.2016

Moooi to marka, która nie lubi kompromisów. Spektakularne oświetlenie, niecodzienne formy mebli i zaskakujące dodatki to jej znak rozpoznawczy. A wszystko to do zobaczenia w showroomach Mesmetric.

Styl Moooi został wypracowany przez Marcela Wandersa – współtwórcę marki, dyrektora artystycznego i głównego projektanta. Jego nietuzinkowe koncepty przyniosły marce uznanie i popularność na całym świecie. Obiekty te są dekoracyjne, intrygujące i charakterne. Projektant znajduje inspirację w historii – na przykład w tradycji holenderskiego malarstwa, sztuki użytkowej i architektury. Nie stroni od zabawnych detali i... nowych technologii! Obok niego dla Moooi projektują m. in. Jurgen Bey, Bertjan Pot, Maarten Baas, Jaime Hayon, Neri & Hu, Joost van Bleiswijk, Studio Job i  Nika Zupanc.

Od ponad 15 lat Marcel Wanders kreuje magiczne kolekcje, które zabierają nas wprost do baśniowej krainy. Prezentacje marki na targach w Mediolanie stały się już legendarne – pełne rozmachu oraz niebanalnych pomysłów reżyserskich i scenograficznych. Moooi lubi rozmach – na przykład zamieniając ogromną halę w Zona Tortona w strefę luksusu, humoru i zmysłowości! To dlatego propozycje Moooi znakomicie wpasują się w różnego rodzaju wnętrza publiczne.

Moooi w swoim portfolio produktowym posiada także opcję zamówień indywidualnych, czyli możliwość personalizacji produktów. Dzięki specjalnemu konfiguratorowi można precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb rozmaite modele, na przykład dywany! Dostępna jest bogata biblioteka wzorów lub stworzenie unikalnego motywu na zamówienie.

Wiele produktów Moooi to ikony designu, które bywają także bardzo kontrowersyjne i nie każdemu przypadną do gustu… Jedno jest pewne – są pięknie wykonane z wysokiej jakości surowców i niepowtarzalne!

Źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.