Cat-opoly, monopol na kota!

Niezależność, puchate łapki i nieprzewidywalne pomysły – za to kochamy koty. A przedsiębiorcze marki wykorzystują tą miłość, by tworzyć gadżety i akcesoria dla zapalonych kociarzy. Poznajcie Cat-opoly!

Data publikacji: 15.03.2017

Planszówki wracają do łask – to doskonała alternatywa dla ciągłego siedzenia online i aktywności w social media. Przy grze ze znajomymi można wyłączyć telefon, zapomnieć o technologii i skupić się na integracji z przyjaciółmi, zabarwionej oczywiście odrobiną zdrowej rywalizacji. Do tej pory dopieszczano zarówno fanów fantastyki, science-fiction, historii jak i horrorów oraz miłośników gier towarzyskich. Nareszcie powstała gra, którą pokochają zapaleni kociarze. To Cat-opoly.

Skarpetki, bluzy, t-shirty, case'y na telefon, opaski z kocimi uszami, poduszki, a nawet zastawa stołowa. Osoby zakochane w kotach mają ogromne pole do popisu, by pokazać swoją fascynację mruczkami. Ta grupa jest spora, dlatego nie dziwią kolejne nowości kierowane do kociarzy – takie jak najnowsza gra planszowa Cat-opoly, czyli kultowe Monopoly w wersji kociej. Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie – na rynku jest już ponad 80 lat i może się poszczycić wieloma edycjami specjalnymi, takimi jak wersja z Gwiezdnymi Wojnami, Pokemonami, Klockami Lego czy edycja Polska z Wrocławiem, Bydgoszczą, Poznaniem czy Warszawą. Pojawienie się Monopoly z kotami było jedynie kwestią czasu – odpowiada za nią marka Late for the Sky, która jedynie wzoruje się na oryginalnej wersji od firmy Hasbro. Zasady gry są mimo to niemal identyczne – z tą różnicą, że zamiast ulic i miast, kupujemy koty różnych ras, a zamiast do więzienia wpadamy do wody.

Nie inwestujemy też w domy i hotele, bo na poszczególnych polach stawiamy kuwety. Pionki oczywiście zmieniono na bardziej pasujące do tematyki: kłębek wełny, myszkę czy puszkę sardynek. Gra ma także aspekt edukacyjny – na kartach szans znajdziemy wiele ciekawostek i informacji dotyczących kociej różnorodności. Cat-opoly jest dostosowane do 2-6 graczy i kosztuje około 20-26 dolarów. A jeśli od kotów wolicie psy, to Late for the Sky stworzyło także Dog-opoly, czyli Monopoly dla psiarzy oraz Pug-opoly, edycję w całości poświęconą mopsom. Powstać mają także kolejne warianty, np. poświęcone kucykom. Według nas Cat-opoly to idealna opcja na wieczór w klimacie „crazy cat lady”.


Źródło: Hiro / Late for the Sky

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.