/hamag/assets/h-frame-hero-jpg-13128.jpeg

Mona Lisa w Twoim salonie

Czy wiesz, że w Twoim salonie może zawisnąć Mona Lisa? Najwybitniejsze arcydzieła ze zbiorów Luwru – w tym właśnie najsłynniejszy z obrazów Leonarda da Vinci – dołączyły do kolekcj i sztuki Art Store dostępnej dla posiadaczy telewizorów Samsung The Frame.

Data publikacji: 29.09.2021

W Art Store możesz znaleźć przeszło 1500 dzieł sztuki z 43 krajów. Każde z nich dostępne jest w rozdzielczości 4K i może być wyświetlane na ekranie telewizora Samsung The Frame, którego ekran otoczony jest ramką do złudzenia przypominającą taką, w jakiej mógłby znajdować się obraz. Wśród tych prac znajdują się obrazy z muzeum Prado w Madrycie, galerii Tate Modern w Londynie czy muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Teraz dołącza do nich 40 dzieł z Luwru – najczęściej odwiedzanego muzeum na świecie. 

Luwr na Samsung The Frame TV

Wśród tych dzieł znajdują się Mona Lisa i Gody w Kanie Galilejskiej. Są też zdjęcia przedstawiające samo muzeum i jego otoczenie. Przeglądając to wszystko, możesz też dowiedzieć się więcej, czytając dołączone opisy, przybliżające kontekst i historię. W planach jest ponadto rozszerzenie współpracy pomiędzy Luwrem a Samsungiem i uzupełnienie katalogu o kolejne dzieła. 

– Luwr to miejsce dla odkrywców, które dostarcza mnóstwo emocji. To także spektakularna oprawa dla arcydzieł sztuki. Możliwość podziwiania – na co dzień, bez potrzeby wychodzenia z domu – prac z kolekcji muzeum, a także samego budynku, jego galerii i ogrodów, to doskonały sposób na docenienie wyjątkowego piękna tej placówki – skomentował Yann Le Touher, dyrektor ds. rozwoju, licencjonowania marki i partnerstw komercyjnych Luwru.

– Pragniemy oferować znacznie więcej niż tylko telewizor, dlatego dzięki The Frame użytkownicy na całym świecie mogą cieszyć się dziełami sztuki we własnych domach. Dostępny katalog obejmuje prace różnorodnych artystów, które pochodzą z wielu różnych okresów – od starożytności po współczesność – dodał Wonjin Lee, Prezes i szef działu Biz Team w Samsung Electronics.

Telewizor Samsung The Frame

Telewizor Samsung The Frame jest niemal nie do odróżnienia od obrazu, gdy wisi na ścianie. Zawdzięcza to charakterystycznym ramkom, ale też wieszakowi No Gap, pozwalającemu na powieszenie go przy samej ścianie oraz połączeniu Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem. Urządzenie oferuje rozdzielczość 4K oraz 100% Natężenie koloru za sprawą technologii Quantum Dot. 

Jeśli pospieszysz się z zakupem i do końca roku wystawisz telewizorowi opinię, otrzymasz w prezencie Wymienną Ramkę. Po szczegóły odsyłamy na oficjalną stronę promocji.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Rozrywka / #News

h-frame-box-jpg-13013

Czas pożenić sztukę i technologię

Dzisiaj 15 stycznia 2021 roku. Zapamiętaj tę datę, bo to dzień na swój sposób historyczny. Dzisiaj pożenione zostają technologia i sztuka, a tymi, którzy to połączenie przypieczętują, są Samsung, Dom Aukcyjny Art in House i Wojciech Brewka.

Rozrywka / #News

h-freshface-box-jpg-13009

Zielono mi! Sprawdź nowy filtr na insta

Kojarzysz obrazy Giuseppe Arcimboldo? To te, na których twarze są utworzone z owoców i warzyw. Inspirując się jego twórczością, Samsung stworzył ciekawy filtr – #FreshFace – dzięki któremu odświeżysz swoje zdjęcia na Instagramie w podobny sposób!

Rozrywka / #News

ha-mcd-box-jpg-12782

Uwielbasz zapach burgera z Maka - oto nowe świeczki zapachowe

Jeśli jesteś wśród tych, którzy mają czasem smaka na Maka, to ten zestaw naprawdę mógłby ci się spodobać. Dzięki niemu twój dom może wypełnić się zapachem, jakim pachnie tylko on…