/hamag/assets/oldushka-slajd-jpg-8780.jpeg

Modelowe 80-latki

Świat mody już dawno wie, że nie należy nie doceniać wieku. Modelki nie boją się już upływu czasu, bo o ich wyjątkowości stanowi charakter i elegancja, które się nie starzeją.

Data publikacji: 07.04.2017

Silver tsunami, które przetoczyło się przez świat mody zmieniło podejście do naszego ciała i jego niedoskonałości. W Polsce udowodniła to fenomenalna Helena Norowicz, która wraz z Bohoboco pokazała, że nie należy bać się wieku. Podobne kampanie doskonale wpisują się w trend body positive promujący akceptowanie ciała, które różni się od promowanych do tej pory ideałów. W reklamach i sesjach królują już nie 20-latki o idealnych twarzach, ale modelki charakterystyczne, nietypowe, przyciągające spojrzenie i dumne z tego, jak wyglądają.

Na fali tych zmian społecznych w odniesieniu do ciała powstała nietypowa agencja modelek. Oldushka to miejsce, gdzie możemy znaleźć wyłącznie modeli po 45 roku życia. Stworzył ją Igor Gavar, fotograf z Moskwy, który od lat zamieszczał portrety starszych kobiet na swoim blogu. Zauroczony ich dojrzałą urodą postanowił stworzyć agencję, która promowałaby nieco starsze modelki. W Oldushce znajdziemy portfolio modeli i modelek powyżej 45 roku życia – większość z nich jest już po sześćdziesiątce, natomiast najstarsi z nich, tacy jak Irina, przekroczyli już 80 lat. W ich portfolio nie ukrywa się zmarszczek ani siwych włosów, a mimo to sesje z dojrzałymi modelami są piękne i urzekające.

– Piękno to jakość, która staje się cenniejsza od lat. Spotkałem kilka bardzo interesujących twarzy i chciałem stworzyć z nimi osobny projekt – tak powstała moja agencja modelek – o idei stojącej za Oldushką opowiada Gavar. W tej chwili reprezentuje ona 18 modelek i modeli z całej Rosji, m.in. Moskwy, St. Petersburga czy Omska. Dla modelek to szansa, by spróbować czegoś nowego i znów zaangażować się w karierę – wiele z nich pracowało wcześniej m.in. w teatrze, ale raczej nie mieli kontaktu ze światem reklamy. Gavar ma nadzieję, że kampanie w których biorą udział „jego” modele i modelki, zainspirują społeczeństwo do spojrzenia na starość i wiek z zupełnie innej perspektywy. Z pewnością udowadnia on, że piękno to wartość, której nie da się zaszufladkować. Jesteśmy zauroczeni!Źródło: Vogue / Oldushka

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.