/hamag/assets/modanakolkach-slajder960-jpg-3453.jpeg

Moda za kółkiem

Z Wrocławia ruszył pierwszy w Polsce Fashion Truck.

Data publikacji: 12.07.2016

Lody, burgery, pizza, a nawet babeczki. W food truckach kupimy wiele pyszności. Teraz jednak zamiast smakołyków, w sklepie na czterech kółkach kupimy designerską sukienkę i stylowe dodatki. Te wakacje upłyną pod znakiem Fashion Trucka.

Slow Fashion – Fast Driven. Tak w skrócie można opisać nowy projekt Fu-ku Fashion. Przez całe wakacje mobilny Fashion Truck będzie objeżdżał całą Polskę, by promować ubrania i dodatki od polskich projektantów. Pomysł opiera się na popularnych od kilku lat pop up store’ach, czyli tymczasowych sklepach projektantów pojawiających się na pewien czas w modnych miejscach, często podczas festiwali. Z takich rozwiązań korzystał duet Local Heroes, czy Showroom, platforma z polskim designem. Fuku postanowiło iść o krok dalej i stworzyć prawdziwie mobilną opcję na czterech kółkach. Dzięki temu zespół Fu-ku ma nadzieję nie tylko promować młodych polskich designerów tam, gdzie wcześniej nie docierali. Sprzedaż poprzez Fashion Truck, to także okazja do stworzenia społeczności oraz klimatu podobnego do tych, panujących w concept store’ach. Dlatego Linda Parys i Agnieszka Jarosz, założycielki Fu-ku, zdecydowały się na coraz modniejszą w ostatnich latach sprzedaż poprzez trucki.

– Do Fashion Trucka podchodzimy jako do trochę innej, wakacyjnej formy działalności, która odzwierciedla wakacyjny life style. Nie sposób do trucka zabrać też cały asortyment, a w naszym butiku stacjonarnym można znaleźć ponad 50 polskich marek, więc do modowego samochodu zabieramy ze sobą te projekty, które najbardziej sprawdzą się podczas wakacyjnych przygód i zostaną na dłużej – Tak o swoim pomyśle opowiadają Jarosz i Parys.

Na początku niezwykły pojazd będzie pojawiał się podczas imprez i eventów na terenie Wrocławia, skąd pochodzi projekt, jednak już wkrótce ma ruszyć w trasę po całej Polsce. W Fashion Truck znajdziemy m.in. takie marki jak The Odder Side i ich bluzki z dekoltem na plecach, SkądMasz z kolekcją worków-plecaków, które podbiły Wrocław, okulary Brylove, kostiumy kąpielowe Bodymaps, bieliznę Senveniu, Na Maszynie, biżuterię Animal Kingdom, czy kultowe projekty Yeah Bunny oraz Local Heros. Poza ubraniami i dodatkami, Fu-ku Fashion Truck zapewni porady stylistek oraz strefę chill-outu, gdzie będzie można napić się napoju John Lemon i wypocząć na leżakach. Modowa trasa obejmie głównie nadmorskie miejscowości, m.in. Targi Nadmorskie (m.in w Kołobrzegu, Władysławowie, Mielnie i na Helu), ale Fu-ku pojawi się także w Poznaniu z okazji eventów w ramach KontenerArt, a jesienią odwiedzi Warszawę.


 


Źródło: Fu-ku

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.