/hamag/assets/tera-slaj-960-jpg-4430.jpeg

Meble ogrodnika

Oto fotel, który zbliża do natury. Dosłownie.

Data publikacji: 26.08.2016

Jeśli najbardziej odpoczywasz na łonie natury, a zapach trawy kojarzy ci się z błogim relaksem, szykuj konewkę i rękawice ogrodowe. Nie, nie chodzi kolejne łatwe w hodowli zestawy ziół czy sadzonek tulipanów. Studio designerskie z Włoch stworzyło fotel, który sam sobie wyhodujesz, a przy okazji spełnisz się jako ogrodnik. Terra 2.0 to najbardziej „zielony” projekt, jaki do tej pory powstał.

Zazwyczaj w zestawach do hodowli roślin znajdziemy nawóz, nasiona i tekturową doniczkę. Pudełko z Terra 2.0 oferuje nieco więcej, ale trzeba przyznać, że fotel, który sami zasadzimy, to niecodzienny pomysł. Co składa się na niezwykły zestaw do hodowli foteli? W opakowaniu znajdziemy komplet specjalnie wyciętych kartonów, które po złożeniu tworzą szkielet fotela. Tak przygotowaną podstawę należy poskładać według instrukcji, wypełnić ziemią oraz nasionami i uzbroić się w cierpliwość oraz pamiętać o podlewaniu. Jeśli odpowiednio zadbamy o „mebel”, już po dwóch miesiącach będziemy mogli zasiąść na wyściełanym trawą fotelu z własnego ogródka. Terra 2.0. to niezwykły design oraz gwarancja, że projekt jest w 100% przyjazny środowisku. Na to kreatywne podejście do wystroju wnętrz, wpadło włoskie studio Nuclear, które już w 2000 roku zaprezentowało na targach meblowych podobny produkt. Wtedy jednak koszty produkcji fotela z trawy były zbyt wysokie, a prace nad projektem odłożono aż do teraz.

Na szczęście mimo to zainteresowanie Terrą nie osłabło, a Nuclear zmieniło nieco wymiary i kształt fotela, a także wykorzystało tańsze w produkcji laserowe wycinanie. Dzięki temu fotel łatwo wysłać klientom, mieści się powiem w standardowej paczce, do jakiej przyzwyczaiła nas Ikea i inne salony meblowe. Jak podkreślają twórcy, Piergiorgio Robino i Andrea Sanna, Terra 2.0 to nie gotowy produkt, ale raczej idea wypoczynku i idealnego fotela. Dzięki zaangażowaniu użytkownika w proces powstawania mebla, może on doświadczyć obcowania z projektem na zupełnie innym, bardziej intymnym poziomie. Niestety, jeśli mieszkasz w blokowisku lub kamienicy, możesz zapomnieć o fotelu, chyba, że posiadasz przestronny balkon. Terra to typowo ogrodowy mebel, który z biegiem czasu w niego wrasta. Przyjemność umoszczenia się na trawiastym fotelu będzie kosztować około 90 euro.

Źródło: Dezeen, Curbed

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.