Lustereczko powiedz przecie

Perseus to inteligentne lustro wykorzystujące najnowsze technologie

Data publikacji: 16.08.2016

Jesteś fanem technologii? Nie rozstajesz się z telefonem? Wyobraź sobie, że wszystkie opcje, z których tak chętnie korzystasz na smartfonie są dostępne w twoim lustrze. Oto Perseus, inteligentne lustro, które zwykłe odbicie przenosi w prawdziwie cyfrowy wymiar.

Kamera HD, głośniki, Wi-Fi i Bluetooth, czterordzeniowy procesor 2GHz. Nie każde lustro jest tak wyposażone jak Perseus. Dzięki technologiom, którymi jest wypakowane, to niezwykle lustro działa niczym ekran główny twojego smartfona. Bez problemu możesz instalować na nim aplikacje oraz widżety – teraz podczas porannej toalety sprawdzisz pogodę, dojazdy, a nawet odbierzesz maile. Za pomocą Perseusa zrobisz sobie też zdjęcia, a nawet nagrasz film, który możesz bezpośrednio umieścić na YouTube czy Facebooku. Wszystko, co niezbędne jest na wyciągnięcie ręki: newsy, kalendarz, informacje o pogodzie, mapy oraz social media. To nie koniec niespodzianek – lustro jest obsługiwane głosem i potrafi rozpoznać kto do niego mówi. To oznacza maksymalną personalizację Perseusa dla każdego członka rodziny. Kiedy go nie używasz, ekran się wygasza, a jego powłoka jest też odporniejsza na parę czy powstawanie zacieków niż w zwyczajnych lustrach. Twórcy gadżetu twierdzą, że zrobili wszystko, byś wyglądał jeszcze lepiej i dodał sobie pewności siebie. Perseus dzięki dodatkowym opcjom ma pozwolić zapanować nad chaosem poranków, a także zmienić sposób, w jaki postrzegamy siebie.

Z Preseusem nie musimy w końcu odrywać wzroku od lustra. O wiele łatwiej zrobić profesjonalny makijaż, kiedy bezpośrednio obok naszego odbicia wyświetlany jest tutorial z YouTube'a lub poprawić sobie nastrój z ulubionym teledyskiem czy serialem. Jeśli projekt zbierze wystarczające fundusze, jego twórcy mają wiele pomysłów na kolejne usprawnienia, m.in. wirtualną przymierzalnię – aplikację, która pozwoli sprawdzić jak wyglądalibyśmy w określonej stylizacji: fryzurze czy z wybranymi akcesoriami. Lustro ma być dostępne w siedmiu różnych kolorach ram, m.in. fuksji, srebrze czy bieli i kosztować około 450 dolarów, choć early birds można kupić już teraz za około 200 dolarów. Kampania na Kickstarterze potrwa do końca sierpnia.

Źródło: Digital Trends

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.