Łódź stolicą Designu

Które polskie miasto najbardziej kojarzy się Wam ze sztuką i dobrym designem? Oczywiście to Łodź – a wszystko dzięki Łódź Design Festival.

Data publikacji: 28.09.2017

Mimo że jesienna pogoda raczej zachęca do zastania w domu i zawinięcia się w ciepły koc, to warto jednak znaleźć w sobie odrobinę motywacji, by wystawić nos z domu, bo koniec wakacji oznacza też mnóstwo okazji, by poszerzyć horyzonty, zainspirować się i rozwinąć. Przykład? Łódź Design Festival. To wydarzenie, na które trudno pozostać obojętnym – festiwal od lat przyciąga miłośników dobrego projektowania z całego świata, a bogaty plan wydarzenia sprawia, że trudno się na nim nudzić. Jeśli nie macie jeszcze planów na na najbliższe dni, koniecznie zaznaczcie w kalendarzach 3-8 października.

350 tysięcy osób, które do tej pory odwiedziło Łódź Design Festival nie może się mylić. To wydarzenie wyjątkowe, zarówno pod względem rozmachu, jak i intensywności doznań. Ponad 90 atrakcji zapowiadanych podczas 11. edycji festiwalu to gwarancja, że każdy znajdzie coś dla siebie. To wydarzenie obowiązkowe zarówno dla projektantów, artystów, młodych marek jak i tych osób, które po prostu kochają piękne rzeczy. Podczas festiwalu będzie okazja do spotkań z niebanalnymi postaciami ze świata sztuki, wysłuchania prelekcji, a także przyjrzenia się nowym kolekcjom wielu intrygujących marek, m.in. Ceramiki Paradyż, Rado, Inter Door czy projekty Oskara Zięty. Będzie także mowa o najnowszych trendach na najbliższe sezony, m.in. kolorach, które zdominują 2018 rok.

– Od 15 lat we współpracy z niezależnymi ekspertami monitorujemy najnowsze trendy we wnętrzach i designie, dzięki czemu wyprzedzamy potrzeby konsumentów i prognozujemy nadchodzące kierunki w trendach kolorystycznych, pokazując innowacyjne podejście do koloru, jego funkcjonalności oraz wpływ na jakość i komfort życia – o istocie barw opowiada Katarzyna Kowalczyk, Menedżer ds. komunikacji AkzoNobel, koncernu produkującego farby. Podczas Łódź Design Festiwal nie bez znaczenia są także kwestie społeczne. Podjęcie takich kwestii jak design zaangażowany w poprawę życia osób starszych, niepełnosprawnych czy wykluczonych, a także zmiany w naszych społeczeństwach, to ważny punkt programu. Z kolei wystawa „Miejskie marzenia” autorstwa Ronana i Erwana Bouroulleców, pokaże z kolei, co natura może dać miastu. Zaintrygowani? Wystarczy, że 3-8 października odwiedzicie Art_Inkubator, na ul. Tymienieckiego 3, gdzie odbędzie się 11. edycja festiwalu. Tam też kupicie karnet za 50 pln lub jednorazowe wejście za 10 pln. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie: lodzdesign.com.

Źródło: Łódź Design Festival

 

Zobacz także

HAmagowe nowiny / #News

archi-classic-jpg-11636

WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ w listopadzie!

ARCH_event w listopadzie zaprasza na trzy WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ – trzy różne miejsca, trzech zdolnych polskich architektów i potrójna możliwość zdobycia informacji na temat nowości produktowych w Polsce.

HAmagowe nowiny / #News

konwent-classic-jpg-11604

Konwent Rozwoju 3#: biznes ponadczasowy!

Konwent Rozwoju 3# już 17 listopada odbędzie się w Poznaniu! Zapraszamy wszystkich tych, którzy stawiają na progres!

HAmagowe nowiny / #News

proday-classic-1-jpg-11513

#PROday – event dla branży wnętrzarskiej

Interesujecie się urządzaniem wnętrz? Chcecie podzielić się swoim nowatorskim pomysłem? Poznajcie projekt #PROday!