/hamag/assets/samsung-lato-slider-jpg-9509.jpeg

Letnie ubrania – jak o nie dbać?

Przedstawiamy kilka najważniejszych kwestii dotyczących dbania o letnie ubrania.

Data publikacji: 24.05.2017
Zima coś nie chciała nas w tym roku opuścić, a gdy wreszcie dała za wygraną, to przyszło lato. Wiosenne ubrania musiały więc pozostać w szafach, z których czym prędzej wyjęliśmy jasne t-shirty, krótkie spodenki i zwiewne sukienki. Letnie ubrania są delikatniejsze niż grube ciuchy chroniące nas przed zimnem, a przez to powinniśmy o nie dbać w inny sposób. Jak konkretnie? Odpowiadamy wraz z firmą Samsung.

Letnie ubrania należy inaczej prać. Jeśli nasza pralka ma takie funkcje, to warto sobie o nich przypomnieć, a jeśli nie ma, to być może nadszedł już na czas na jej wymianę. O jakich funkcjach mowa? Przede wszystkim o programach do tkanin delikatnych oraz prania ręcznego, ale przydatne mogą być również opcje modyfikacji cykli płukania i wirowania. Dobrze też, gdy istnieje możliwość prania w niskich temperaturach, bo zimna woda jest łagodniejsza dla naszych ubrań. Pamiętaj też, by bluzki i koszulki z nadrukami lub aplikacjami prać prawą stroną od wewnątrz.

Letnie ubrania – jak o nie dbać?

Jak dbać o ubrania na lato? Warto zaufać ich producentom i stosować się do zaleceń umieszczanych na metce. Delikatne, często wykonane z naturalnych surowców ubrania źle znoszą na przykład zbyt wysokie temperatury. Oczywiście – ale to dotyczy już każdej pory roku – nie można też zapomnieć o odpowiedniej segregacji ubrań (na białe i kolorowe oraz według tkanin). Dobrym pomysłem może być również korzystanie z woreczków na te najdelikatniejsze z elementów garderoby.

Letnie ubrania – jak o nie dbać?

Duże znaczenie ma również to, jak przechowujesz ubrania. Nie wszystkie „lubią” być poskładane. Te, które łatwo się gniotą lub mają falbany, zdecydowanie lepiej jest umieścić na wieszakach i powiesić w szafie. Jeśli tylko będziesz kierowała się wszystkimi tymi radami, tegoroczne lato nie będzie ostatnim, w którym założysz swoje ulubione przewiewne ubrania.

Źródło: Samsung

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?