/hamag/assets/nimuno-loop-slajd-jpg-8613.jpeg

Lego bez granic

Roboty, tablety, quady – współczesne dzieciaki mają mnóstwo sprzętu i rozrywki. Jednak żadna technologia nie zastąpi starych, dobrych klocków.

Data publikacji: 31.03.2017

To oficjalne – marzenia się spełniają. Co prawda dla niektórych z nas nastąpiło to trochę późno, ale za to w jakim stylu. Właśnie powstała specjalna taśma, która pozwala na budowanie z klocków Lego na każdej powierzchni. To oznacza, że możemy zbudować dom na pionowej ścianie lub stację kosmiczną na suficie. My nie potrafimy ukryć ekscytacji – w końcu na zabawę Lego nigdy nie jest za późno!

8 miliardów wyprodukowanych ludzików, 7 gigantycznych parków rozrywki i 85 lat obecności na rynku. Oto liczby Lego. Dodajmy do tego niezwykłą odporność kultowych klocków (pojedynczy standardowy element może znieść aż 37 tys. uderzeń zanim się uszkodzi), a powód ich sukcesu będzie jasny. Lego ma na świecie miliony fanów, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Wielu z nich z pewnością czekało na coś takiego jak Nimuno Loop, czyli specjalną taśmę, która pozwala budować z klocków na każdej powierzchni. Obłe kształty, krzywizny, pionowe powierzchnie, a nawet sufity nie stanowią już problemu dla kreatywnych budowniczych. Za pomysł taśmy odpowiadają projektanci z Kapsztadu: Anine Kirsten i Max Basler. To oni wpadli na sposób wyniesienia zabawy klockami na wyższy poziom. Nimuno Loop to cienkie klocki w formie taśmy, którą można przeciąć w dowolnym miejscu i nakleić na wybraną przez nas powierzchnię: lodówkę, stół, lampę, a także inne zabawki. Jest elastyczna i bardzo prosta w użyciu.

Taśma została stworzona z myślą o oryginalnych Lego, jednak jest kompatybilna z większością tego typu zabawek. Projektanci stworzyli dwa podstawowe kolory: niebieski i czerwony, ale planują wprowadzić kolejne. Wszystko zależy od tego, jakie fundusze uda im się zebrać na rozpoczęcie projektu. Nimuno Loop prowadzi właśnie kampanię na Indiegogo – trzeba przyznać, że już w tej chwili, zaledwie po 9 dniach od uruchomienia zbiórki, projekt okazał się ogromnym sukcesem. Z potrzebnych do startu 8 tysięcy dolarów zebrano już... ponad 1,3 miliona dolarów! To ponad 17 000% pierwotnych założeń Kirsten i Baslera. My się nie dziwimy – wszystko co związane z Lego i kreatywnością musi być skazane na sukces. Dwie standardowe rolki Nimuno Loops w wybranych kolorach to na Indiegogo koszt 13 dolarów.

 

Źródło: Indiegogo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.