Lampka wyrobi nawyki

Inteligentna lampka Peak Smart wspiera dobre nawyki.

Data publikacji: 23.08.2016

„Będę ćwiczyć trzy razy w tygodniu”, „rzucę palenie”, „nie będę jeść słodyczy”. Jeśli i ty co jakiś czas masz silne postanowienie poprawy, z którego po czasie niewiele zostaje, nie martw się. To problem wielu z nas. Dla tych, którzy potrzebują zewnętrznej motywacji, ratunkiem może być... lampka.

Peak Smart Lamp nie tylko upiększy wnętrze domu czy mieszkania, ale też nasze. Ten niepozorny dodatek to innowacyjny pomysł na to, by łatwo pielęgnować dobre nawyki. Według twórców, Peak Smart pomoże osiągnąć wszelkie cele metodą małych kroków. Z niezwykłą lampą możemy zacząć regularnie ćwiczyć, zdrowiej się odżywiać, spędzać mniej czasu za ekranem komputera, uczyć się nowych słówek po angielsku oraz częściej dzwonić do rodziców. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Za tym prostym, ale skutecznym pomysłem stoją David Khavari i Dan Makoski, którzy wiedzą jak ciężko zmienić swoje przyzwyczajenia, nawet jeśli zmiana będzie dla nas korzystna. Stworzyli więc lampę, która wygląda jak pięknie uformowany kryształ, jednak poza intrygującym designem, ma jeszcze inne zalety. W jaki sposób Peak Smart pomoże nam poprawić swoje nawyki? Po pierwsze, lampa samą swoją obecnością ma przypominać o postanowieniu. Po drugie, dzięki starannie zaprojektowanemu oprogramowaniu, lampa reaguje na dotyk i motywuje cię do działania. Po trzecie, Smart Peak stawia na metodę małych kroków, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać konsekwencję i poprzez drobne zachowania wprowadzić duże zmiany.

Wszystko to sterowane jest poprzez aplikację na smartfony, która pozwala monitorować postępy. Za każdym razem kiedy dotkniesz lampy, dane wysyłane są na telefon, a lampa nagradza cię pozytywnym cytatem. Jeśli osiągniesz kolejny etap na drodze do zmiany, np. ograniczysz łyżeczki cukru wsypywane do herbaty, na drodze do ograniczenia słodyczy, wystarczy że dasz znać lampie poprzez aplikację – nagrodą jest minipokaz świetlny. Lampa przypomni także o kolejnych krokach, jakie powinieneś podjąć, by osiągnąć zamierzone efekty, dzięki czemu w natłoku codziennych zajęć nie zapomnisz o swoim postanowieniu. Makoski i Khavari twierdzą, że nawet drobne, ale pozytywne wzmocnienie, potrafi znacząco zwiększyć szanse na sukces i faktycznie uczynić nas lepszymi. O sukcesie lampu Peak Smart decyduje nie tylko inteligentne oprogramowanie, ale też wygląd – ważny jest każdy element lampy, nawet jej kształt.

– Próbowaliśmy z mnóstwem różnych projektów, by zdecydować się na ten który wydał się najbardziej inspirujący. Wierzcie lub nie, ale pierwsze pomysły wypróbowaliśmy na ziemniakach – twierdzą twórcy. Światło też nie jest przypadkowe – jego kolor oraz natężenie zostało dobrane tak, by jak najlepiej oddziaływać na ludzki organizm. Smart Peak to dowód na to, że umiejętnie wykorzystana technologia, może zmienić nas na lepsze. A wy co chcielibyście w sobie poprawić?

 

Źródło: Smart Peak Lamp

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.