Kuchenna alchemia

W mini fermentatorze uwarzysz cydr, miód pitny i wino.

Data publikacji: 22.08.2016

Domowe znaczy lepsze? Wiele osób podziela tę opinię, stawiając na wypieki czy przetwory własnej roboty oraz przekładając obiady u mamy ponad restauracyjne frykasy. Jeśli i Tobie przysmaki stworzone własnymi rękoma smakują lepiej, Alchema musi znaleźć się w twojej kuchni.

Wystarczą dwa tygodnie, byś mógł spróbować rzemieślniczego alkoholu własnej roboty. Cydr, wino czy miód pitny zrobisz tak łatwo, jak kawę czy herbatę. Porównanie zresztą nie jest przypadkowe, bo Alchema przypomina raczej elektryczny dzbanek niż skomplikowany sprzęt do fermentacji. Zgrabny designerski kształt skrywa zaawansowaną technologię, która czuwa, by Twój cydr wyszedł idealnie. Sam dobierzesz świeże owoce, które najbardziej lubisz, a specjalna aplikacja pokieruje całym procesem, monitorując powstawanie napoju. Aplikacja jest także pełna przepisów, które możesz modyfikować według swoich potrzeb, a także dzielić się nimi z przyjaciółmi. Kiedy już zdecydujemy się na konkretną recepturę, samo jej przygotowanie nie potrwa długo – proces jest bowiem niezwykle prosty. Po dodaniu składników pozostaje tylko czekać, aż fermentacja zrobi swoje. Alchema łączy się z wi-fi, dzięki czemu daje znać, kiedy należy dodać owoców, drożdży i pozostałych składników, a także zważy je i zweryfikuje czy zachowaliśmy odpowiednie proporcje.

Aplikacja non stop monitoruje postępy fermentacji, a także poziom alkoholu. Kiedy nasz napitek będzie gotowy, również zostaniemy poinformowani o tym przez smartfona. Cydr i miód uwarzymy już w 2 tygodnie, natomiast na wino trzeba będzie poczekać około 4 miesięcy. Twórcy zachęcają, by eksperymentować ze smakiem i nie poprzestawać na jabłkach, ale sięgać po truskawki czy… granaty. Projekt zainicjowali miłośnicy domowego wina z Tajwanu, którzy chcieli każdemu dać możliwość świętowania z bliskimi i przyjaciółmi przy lampce stworzonego własnoręcznie napoju. W przeciwieństwie do tradycyjnych domowych warzelni, Alchema korzysta z medycznych ledowych lamp UV, które dezynfekują odpowiednio pojemnik przed rozpoczęciem wytwarzania cydru czy wina, a dzięki monitoringowi poprzez aplikację, nie musimy otwierać pojemnika i narażać napoju na zanieczyszczenia. Alchema już niedługo pojawi się w sklepach i ma kosztować około 400 dolarów.

 

Źródło: Alchema / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.