Kreatywnie w świetle

Design przychodzi na ratunek tym, dla których standardowe lampy to za mało, by stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Helios uwolni waszą kreatywność i oświetli dom.

Data publikacji: 07.12.2016

Aktualny trend w wystroju wnętrz jest prosty – dom ma być wygodny i dostosowany do naszych potrzeb. Wszystkie jego elementy mają współgrać tak, byśmy w zaciszu własnych ścian czuli się komfortowo i swobodnie. Ta tendencja jest skrzętnie wykorzystywana przez projektantów mebli i akcesoriów do wystroju wnętrz, którzy kierują się zasadą, że tam gdzie to możliwe, powinna rządzić personalizacja. W oparciu o nią powstał m.in. Helios.

To inteligentne modułowe oświetlenie, które przyczepiasz do ściany i możesz w każdej chwili dowolnie zmieniać jego położenie oraz kształt. Wystarczy tylko dotknąć pojedynczego modułu, by przesuwać go po całej powierzchni ściany i ustawić dokładnie w tym miejscu, w którym jest on najbardziej potrzebny. Zaś kilka modułów połączonych razem, potrafi zmienić zwykłą powierzchnię w spektakularną iluminację. Dzięki systemowi modułowemu oraz specjalnemu panelowi sterowania, w kreatywnych rękach Helios może stać się naprawdę zjawiskową dekoracją każdego domu i mieszkania. Pojedyncza lampka ma kształt sześciokąta i łączy się z innymi dzięki wbudowanym magnesom. Stanowią one jednak coś więcej niż tylko sposób, by utrzymać poszczególne elementy razem – poprzez magnesy przewodzony jest także impuls elektryczny, dzięki czemu połączone w ten sposób moduły mogą wspólnie stworzyć świetlny spektakl.

Aby je zapalić należy delikatnie dotknąć modułu i gotowe. Autorzy projektu podkreślają, że zależało im, by Helios dowolnie przesuwany na ścianie, był niczym pędzel w rękach artysty sunący po płótnie i tworzący piękne widowisko. Stąd też kształt sześciokąta – pozwala on na uzyskanie wielu różnych form i kształtów. Jedynym elementem, który musi być podłączony do sieci elektrycznej jest jednostka centralna wokół której „dobudowuje” się resztę. Poza tym nie ma w zasadzie ograniczeń co do ilości łączonych ze sobą elementów, chociaż trzeba przyznać, że Helios nie należy do tanich rozwiązań. Zestaw składający się z 5 modułów w wersji early bird to koszt około 50 funtów – pokryje powierzchnię 11x44 cm. Nie jest to imponujący wynik, aczkolwiek nawet niewielka liczba modułów, potrafi stworzyć intrygujący efekt. Trudno oprzeć się prostocie tego pomysłu.


Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.