/hamag/assets/kolej-kino-slajd-jpg-11090.jpeg

Kolej na kino!

Przejażdżki pociągiem to dla niektórych najprzyjemniejszy sposób podróżowania, mimo że opinie o PKP są różne. Koleje jednak walczą z tym dzięki niebanalnym pomysłom.

Data publikacji: 25.09.2017

Sposób na nudną podróż? Książka, drzemka, rozmowa lub słuchanie muzyki – tak z pewnością odpowie wielu z was. Oczywiście, jeśli wyprawa trwa kilka godzin, najlepiej uprzyjemnić ją ciekawym filmem – nadgonienie kinowych zaległości to doskonały sposób, by wykorzystać przymusowy odpoczynek. Komedie Woody'ego Allena czy klasyczne animacje, takie jak Mały Książę świetnie sprawdzą się w tej roli. Jeśli wizja podróży przed ekranem was pociąga, to koniecznie zaplanujcie ją razem z PKP. Wrzesień w polskich przedziałach upłynie bowiem filmowo.

PKP od kilku lat zaskakuje nietypowymi akcjami, mającymi uprzyjemnić nam podróżowanie koleją – przykładem może być opisywany przez nas jakiś czas temu wagon coworkingowy. Tym razem jednak niespodzianka od PKP jest jeszcze ciekawsza – możliwość oglądania całkiem niezłego repertuaru filmowego (i to z legalnych źródeł bez żadnych reklam) to efekt współpracy PKP Intercity i Fundacji Legalna Kultura. Wagony kinowe będą kursować cały wrzesień, ale niestety dotyczy to jedynie dwóch tras: pociągu TLK Rataj (relacji Warszawa – Gdynia – Warszawa) oraz w pociągu EIC Tatry (Warszawa – Zakopane – Warszawa). Mimo to, trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy, szczególnie, że repertuar jest dość zróżnicowany: dostępne jest kino familijne, komedie, propozycje od Woody'ego Allena, animacje, filmy dokumentalne czy pozycje z Kronik Festiwalu Filmowego w Gdyni. W dodatku skorzystanie z kina w pociągu jest bezpłatne – wystarczy tylko zamówić w kasach lub w sieci miejsce w przedziale kinowym.

– Pasażerowie, którzy chcą oglądać filmy w czasie podróży, mogą przy zakupie biletów zdecydować się na miejsca w wagonie kinowym. Bilet kosztuje tyle samo, ile bilet drugiej klasy w innych wagonach – mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Filmy można oglądać na ekranach ustawionych na końcach wagonów – organizatorzy zachęcają do zaciągnięcia rolet, by stworzyć bardziej kinową atmosferę. Akcja zakończy się 1 października, chociaż mamy nadzieję, że nie będzie ostatnią tego typu promocją.

 

Źródło: Legalna Kultura

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.