Knops, w walce o ciszę

Zanieczyszczenie? Pierwsze co myślicie, to pewnie towarzyszący nam od kilku miesięcy smog. Ale nie tylko powietrze cierpi – co powiecie na zanieczyszczenie hałasem? Co powiecie na Knops?

Data publikacji: 05.05.2017

W centrach miast zanieczyszczeń jest wiele – jakość powietrza nas nie rozpieszcza, a to dopiero początek. W nocy przez zanieczyszczenie światłem trudno jest obserwować nocne niebo i ciała niebieskie, a wszechobecny hałas powoduje, że trudno nam się skupić i zrelaksować. Ruch uliczny, głośne rozmowy, wszechobecny gwar czy ciągłe remonty – te wszystkie dźwięki codziennie atakują nasze uszy, szczególnie w większych miastach. Błogi spokój i chwila wyciszenia to towar luksusowy, który być może wkrótce będzie bardziej dostępny. Wszystko dzięki Knops.

U jednych sąsiadów impreza, u drugich płaczący maluch, a tobie zostały cztery godziny snu przed budzikiem? Kto zna ten ból, wie że czasami schowanie głowy pod poduszką lub sięgnięcie po stopery nie wystarcza. Od teraz możesz jednak ściszyć każdy hałas, zupełnie jak w radiu czy telewizji. Wystarczy włożyć do ucha Knops i wyciszyć dźwięki z zewnątrz. To specjalne zatyczki, które pozwalają zmniejszyć hałas napływający do uszu, wtedy gdy tego potrzebujesz: podczas kreatywnej pracy czy kiedy odpoczywasz lub medytujesz. To jednak nie wszystko! Możesz także ściszać dźwięki selektywnie, dzięki czemu wyciszysz wszelkie przeszkadzające hałasy. Zatyczki Knops mają bowiem cztery tryby działania – pierwszy działa nieco jak aparat słuchowy i oczyszcza napływające dźwięki, drugi ścisza gwar uliczny, trzeci jest dedykowany na koncerty muzyczne, a czwarty pozwala na pełną izolację.

Przełączanie pomiędzy poszczególnymi ustawieniami jest łatwe i wymaga jedynie lekkiego przekręcenia wbudowaną gałką. Same zatyczki są bardzo eleganckie, przypominają minimalistyczną biżuterię, a w dodatku można je personalizować. Ich kształt oraz sposób działania jest całkowicie bezpieczny dla naszych uszu. Według twórców, holenderski startup, ma pomóc w redukcji stresu w miastach, gdzie trudno znaleźć sposób, by odgrodzić się od otaczającego nas gwaru w biurach czy mieszkaniach. Trudno nie przyznać im racji – cisza jest dziś niezwykle cenna i niemal luksusowa. Cena za automatyczny „wyciszacz” od Knops zaczyna się od 60 euro.

 

Źródło: DesignBoom / Digital Trends

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.