/hamag/assets/pocket-slajder-1-jpg-6166.jpeg

Kieszonkowa drukarka 3D

Ten gadżet może stać się prawdziwym hitem!

Data publikacji: 18.11.2016

Druk 3D to jeden z najszybciej rozwijających się trendów w technologii w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Nic dziwnego – jego możliwości są imponujące, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Pod warunkiem, że macie odpowiednie fundusze oraz wystarczająco dużo miejsca. Chyba, że rozmiar nie ma dla Was znaczenia i wystarczy wam PocketMaker – drukarka 3D w wersji mini.

PocketMaker to kieszonkowa drukarka, którą możesz kupić za kieszonkowe – obiecują pomysłodawcy gadżetu. Faktycznie, cena od 99 do 149 dolarów to niewiele za sprzęt tego rodzaju. Niewielki, tani i poręczny, idealnie wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom. Breloczki, figurki, foremki do ciastek, doniczki – z PocketMakerem to wszystko bez problemu wydrukujecie w domu. Oprogramowanie PocketMaker zostało zaprojektowane tak, by mogli z niego korzystać amatorzy, dopiero zaczynający przygodę z drukiem 3D, jak i osoby z większym doświadczeniem. W dodatku, poza łączeniem się z domowym komputerem, drukarkę można także obsługiwać poprzez smartfona. Wystarczy wejść w aplikację i wybrać dowolny projekt z kilkunastu dostępnych kategorii. Wkrótce dostępne też będzie specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia własnych modeli. Aby jak najbardziej ułatwić korzystanie z gadżetu, w jego designie uwzględniono m.in. wymienne dysze, które zapobiegają zatykaniu się materiału.

Co istotne, PocketMaker do druku wykorzystuje zarówno filamenty PLA jak i ABS lub inne standardowe szpule w rozmiarze 1,75 mm, więc zakup materiału nie będzie stanowił problemu. Twórcy wypuścili również własną serię filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej, dedykowaną mini drukarce. Pocketmaker powstał, by druk 3D dotarł do szerszej grupy odbiorców. Nie każdego w końcu stać na sprzęt za kilka tysięcy złotych. Zminiaturyzowana i tańsza wersja drukarki to opcja, na którą stać mniej zamożnych konsumentów. Według twórców to pierwszy krok do tego, by drukowanie 3D stało się codziennością każdego z nas. Dlatego tak ważne dla twórców było, by drukarka była jednocześnie względnie tania i łatwa w obsłudze. Jeśli wszystko się powiedzie, będziemy mogli ją kupić już w maju 2017 roku.

 

Źródło: Kickstarter

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.