/hamag/assets/amica-dziecko-slider-jpg-7939.jpeg

Jak sprawić, by dzieci jadły zdrowo?

Wystarczy odrobina kreatywności, pożegnanie nudy i …wspólna zabawa. Jak to możliwe?

Data publikacji: 22.02.2017
Konia z rzędem tym z was, którym udało się zachęcić kapryśne dziecko do jedzenia marchwi, szpinaku, brokułów czy buraków. A co gdyby się okazało, że może to być prostsze niż się wydaje. Wraz z firmą Amica przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak nowoczesne technologie mogą pomóc w zainteresowaniu najmłodszych zdrowym jedzeniem.

Świetnym pomysłem może być wspólne gotowanie z dzieckiem. Po pierwsze dlatego, że jeśli dziecko samo coś zrobi, będzie chciało tego spróbować. Ty zaś możesz to wykorzystać, by przemycić do takiego dania coś zdrowego. Co więcej, można taką taktykę zastosować u dziecka w każdym wieku – malutkie może się przyglądać, większe na przykład myć składniki, a kilkulatkowie mogą już w pełni pomóc w przygotowaniu posiłku. Jeszcze lepiej, jeśli mamy w domu nowoczesny sprzęt kuchenny, na czele z piekarnikiem z szybą, która się zbytnio nie nagrzewa i ma blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym otwarciem drzwiczek (w produktach Amica nazywa się to ProBaby System).

Piekarnik Amica EB8654 Integra

Posiłki nie mogą też być nudne. Dziecko – jak każdy człowiek – w dużej mierze „je oczami”. Mające żywe kolory owocowo-warzywne koktajle na pewno będą bardziej atrakcyjne dla najmłodszych niż – na przykład – sałatka. Nowoczesne blendery (takie jak Amica BTK 5011 IN) są bardzo wydajne i wykonane z mocnych materiałów, co oznacza, że do takiego koktajlu możesz przemycić wszystko – nawet twarde produkty typu burak.

Blender Amica BTK 5011 IN

Pomysł numer trzy: odkrywaj smaki razem z dzieckiem. Jest coś, o czym słyszałaś, że jest bardzo zdrowe, ale nigdy nie miałaś okazji tego spróbować? Jakieś warzywo albo owoc – liczi czy marakuja? Zrób degustację wraz z maluchem – to nie tylko sposób na zwiększenie ilości witamin w diecie dziecka, ale też doskonała zabawa. Brzmi jak niezły plan, prawda? Zatem do dzieła!

Źródło: Amica

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!